לפני כחודש נדקר רפאל לוי בבניין בראש העין ונותר שוכב על הרצפה במצב קשה מספר שעות. לאחר שנאבק להזעיק עזרה והצליח לזחול עד לכניסת הבניין – הגיע ראשון לזירת האירוע חובש מד"א אייל עטיה, אשר העניק טיפול רפואי מידי והציל את חייו של רפאל. השבוע הם נפגשנו במעמד מרגש, בפעם הראשונה לאחר הפיגוע הקשה.
החובש והפצוע מראש העין במפגש המרגשהחובש והפצוע מראש העין במפגש המרגש
החובש והפצוע מראש העין במפגש המרגש
(צילום: דוברות מד"א)
קראו עוד:
עטיה הגיע אל ביתו של לוי והופתע לראות כי השתקם ויצא מכלל סכנה. מנגד, התקשה לוי להסתיר את ההתרגשות והודה לחובש אשר נאבק והצליח להציל את חייו.
על הרגעים הראשונים שלאחר הפיגוע, סיפר חובש מד"א אייל עטיה: "בשבת בצהרים קיבלתי קריאה באפליקציה של מד"א על פצוע קשה מדקירה. לא ידענו שמדובר בפיגוע. כשהגעתי לזירה, ראיתי גבר כבן 30 עם פצעי דקירה בכל גופו אשר נזקק לטיפול רפואי דחוף. עצרתי את הדימום והוא היה בהכרה, בקושי הצליח לדבר ולספר מה קרה. הבנתי רק שהוא ירד בכוחותיו האחרונים במדרגות והצליח להגיע ללובי הבניין ולהזעיק עזרה. הוא היה במצב קריטי, מאוד חיוור וחלש".
(צילום: דוברות מד"א)
על המפגש שהתקיים השבוע, הוסיף: "היה מאוד מרגש לפגוש את רפאל שוב והפעם בנסיבות חיוביות. התרגשתי מאוד לראות איך הוא מרגיש היום ועל הליך ההחלמה המהיר. בהתחלה, היינו בטוחים שיש לו סיכויים קלושים לשרוד. אני שמח מאוד שטעינו ומרגיש נפלא לראות שהוא התאושש ושנולד לו בן לפני מספר ימים. הוא אוסף כוחות ונראה מצוין, ואף הוסיף ואמר, זה שאתה עומד מולי זה פשוט נס".
על רגעי האימה והמפגש המרגש, סיפר לוי: "הצלתם אותי וזה שאני כאן זה פשוט נס – אין לי מילה אחרת. נס אחד גדול. המפגש היה מאוד מרגש, התאפקתי לא לבכות. זו הייתה חוויה מאוד מרגשת, כואבת ומיוחדת, לפגוש שוב את האדם שהציל אותי. כל הרגשות הקיימים בגוף צפים יחד במפגש מהסוג הזה ואני רוצה להגיד לאייל ולמד"א תודה מקרב לב, אני מעריך את כולם ומבין שזה לא ברור מאליו. עשיתם הכל בשביל לשמור אותי בחיים".
החובש והפצוע מראש העין במפגש המרגשהחובש והפצוע מראש העין במפגש המרגש
החובש והפצוע מראש העין במפגש המרגש
(צילום: דוברות מד"א)
כל העדכונים - חדשות ראש העין