חברי הועד המנהל של "הכחולה", חזי בן עמי, גל רזינסקי ודרור שי, תורמים טסיות דם. צילום: באדיבות העמותהחברי הועד המנהל של "הכחולה", חזי בן עמי, גל רזינסקי ודרור שי, תורמים טסיות דם. צילום: באדיבות העמותה
חברי הועד המנהל של "הכחולה", חזי בן עמי, גל רזינסקי ודרור שי, תורמים טסיות דם. צילום: באדיבות העמותה
(חברי הועד המנהל של "הכחולה", חזי בן עמי, גל רזינסקי ודרור שי, תורמים טסיות דם. צילום: באדיבות העמותה)
מועדון הכדורגל הפועל פתח-תקוה ועמותת "הכחולה", עמותת האוהדים שמחזיקה בבעלות על המועדון, יוצאים במבצע תרומת טסיות דם שיקרא "דם כחול בוריד זורם", כפי ששרים אוהדי הקבוצה ביציע. על מנת לקדם תרומות טסיות דם, כל אוהד אשר יתרום טסיות דם בחודש ינואר ויעלה תמונה שלו שלו תורם טסיות לאינסטגרם, בה יתייג את עמוד האינסטגרם של המועדון (hapoelpetahtikvafc@) ייכנס להגרלה, כשבין התורמים יוגרלו עשר חבילות אירוח VIP למשחקי הקבוצה הכוללים כניסה לתא הזהב וארוחה במחצית המשחק. ראשונים לתרום היו חברי הועד המנהל של העמותה שהגיעו לבית החולים "בילינסון" בעיר ותרמו טסיות דם לבנק הדם של בית החולים.
הדם מכיל מרכיבים שונים: תאי דם אדומים, תאי דם לבנים, פלסמה וטסיות כאשר לכל מרכיב תפקיד ייחודי.
טסיות הדם הן תאים הכרחיים בעצירת דימום ומשתתפים בתהליך קרישת הדם. בתרומת אפרזיס הטסיות נאספות באמצעות מכשור ייעודי.
חולי סרטן העוברים הקרנות, טיפולים כמותרפיים ו/או השתלת מח עצם סובלים מהרס תאים בריאים עקב הטיפולים ולכן הם נזקקים לעירויי טסיות כדי למנוע דימומים.
ד"ר ורד יהלום, מנהלת מכון שרותי הדם ואפרזיס בבילינסון סיפרה: "מטופלים הסובלים ממחלות קשות כגון סרטן הדם, גידולים שונים ולאחר השתלות מח עצם צריכים לקבל טסיות דם כחלק מהטיפול הרפואי. בכל שנה מאות חולים נזקקים לאלפי מנות טסיות דם".
יו"ר עמותת הכחולה, דרור שי, סיפר: "בתור אוהדי הפועל אנחנו רגילים להקיז דם, אז אם כבר אנחנו שמחים שזו למטרה חשובה כל כך. אנו קוראים לכל אוהדי הקבוצה להגיע ולתרום, אני מעיד שזה לא כואב, וזה בהחלט שווה את המאמץ"
לתיאום תרומה בבלינסון: מחלקת תורמים - בימים א'-ה' בשעות 18:00-08:00 ביום ו' בשעות 12:00-08:00. בתיאום טלפוני מראש בלבד!
מיקום: בניין גור שאשא, קומת הכניסה.
ליצירת קשר לתיאום תרומה: מתאמת התרמות – 03-9376052 ימים א'-ה' בשעות - 16:00-08:00