חברת אזורים זכתה השבוע במכרז דיירים לביצוע פרוייקט פינוי בינוי רחב היקף בן כ-1,000 יחידות דיור בשכונת אביב שבראש העין. את ההליך ניהל מטעם הדיירים משרד עורכי הדין רז-כהן, פרשקר ושות'.
1 צפייה בגלריה
בנייה
בנייה
בנייה
(shutterstock)
המדובר במתחם שצורתו כמשולש אשר תחום בין הרחובות ג'ון קנדי ודוד המלך. בשטח זה בנויות כיום כ-250 יחידות, בהן 240 דירות בבנייני שיכון ותיקים בני 3 ו-4 קומות, וכ-10 יחידות מסחריות. על פי ההסכם שגובש בין אזורים ובין דיירי המתחם, תזכה כל אחת מדירות התמורה לתוספת שטח של עד 25 מ"ר ביחס לשטח הדירה הוותיקה, וכן במקום חניה. עוד הוסכם כי שטחן של כלל היחידות המסחריות בשטח יוגדל בכ-25%.
סעיף נוסף ולא שגרתי בהסכם קובע כי דיירים שיחפצו בכך יוכלו לוותר על ההמתנה לדירת התמורה במתחם, ולבחור במתווה של "פינוי-זיכוי" לפיו במקום דירת התמורה, יקבלו דירה חדשה בשווי דומה באחד מהפרוייקטים של אזורים ברחבי הארץ.
קראו גם:
עורכת הדין קרן פרשקר המייצגת את דיירי המתחם בתהליך אמרה כי "מפת ההתחדשות העירונית משתנה במהירות. העובדה שבמכרז השתתפו כמה מחברות הבניה הגדולות בישראל מהווה חיזוק נוסף למגמה שאנו רואים לאורך השנה האחרונה, של יציאת מיזמי הפינוי-בינוי הרחק מעבר לגבולות גוש דן.
לפי סעיף ה"פינוי-זיכוי" אשר נכלל בהצעתה הזוכה של אזורים, יוכלו הדיירים לקבל "ואוצ'ר" לרכישת דירה חדשה בכל מקום שיחפצו במקום להמתין לדירת התמורה. הדיירים אהבו מאד את הרכיב הזה בהצעה, והוא בפירוש הווה את אחד הגורמים לבחירה באזורים".
כל העדכונים - חדשות ראש העין