משפחת אטינגר. צילום: באדיבות המשפחה, מתוך ynetמשפחת אטינגר. צילום: באדיבות המשפחה, מתוך ynet
משפחת אטינגר. צילום: באדיבות המשפחה, מתוך ynet
(משפחת אטינגר. צילום: באדיבות המשפחה, מתוך ynet)
הרב אחיעד אטינגר, שנפצע אתמול באורח אנוש בפיגוע סמוך לאריאל, נפטר היום מפצעיו. משפחתו הסכימה לתרום את אבריו להשתלה ובכך להציל חיים של אחרים.
אטינגר נפצע אתמול לאחר שניסה לעצור את מסע הירי של המחבל. הוריו מתגוררים בשכונת כפר גנים בפתח תקוה והוא יובא למנוחת עולמים בבית העלמין סגולה לאחר שיתחיל ביישוב עלי שבו התגורר בשומרון.
אטינגר, שניהל את ישיבת "עוז ואמונה" בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, הותיר אחריו את אשתו תמר (בת 44) ו-12 ילדיהם. הבכורה מוריה, בת 21, נשואה לינון לוז ומתגורר עמו ברובע היהודי בירושלים. היא אמורה ללדת בשבועות הקרובים ילד ראשון - שכבר לא יכיר את סבו.
צילום: נדב גולדשטיין, TPS. מתוך ynetצילום: נדב גולדשטיין, TPS. מתוך ynet
צילום: נדב גולדשטיין, TPS. מתוך ynet
(צילום: נדב גולדשטיין, TPS. מתוך ynet)
ההחלטה לתרום את איבריו של הרב התקבלה על ידי משפחתו, שביקשה להודות לכל המתפללים עבורו: "מאז הפיגוע אנחנו מגלים שהתכונות של הרב בחייו הופיעו גם ברגעיו האחרונים, תוך שהוא חותר למגע עם המחבל, יורה מנשקו האישי ארבעה כדורים ומנסה למנוע רצח נוסף מבלי לחשוב לא על עצמו ולא על משפחתו. מסירות נפש זו אפיינה אותו לאורך השנים, כשהוא ומשפחתו קובעים את ביתם בדרום תל אביב, מקימים ישיבה, פועלים לחיזוק הזהות היהודית, ולליווי וסיוע למשפחות ושכונות בדרום תל אביב".
מהמרכז להשתלות נמסר: "משפחתו האצילית של הרב אחיעד אטינגר שנפצע בפיגוע אתמול ונפטר הבוקר בבלינסון, ביקשה לתרום את איבריו ולהציל חיים. יונצלו קרניות ורקמות נוספות".