למרות מתווה הכיתה הירוקה: התפרצות קורונה בבית הספר "אשכול" בראש העין הביאה ל-25 תלמידים מאומתים ולסגירת שתי כיתות ה'.
מתווה הכיתה הירוקה נועד למעשה לאפשר המשך רצף לימודי גם אם יימצא מאומת בכיתה. במקרה שכזה, אותו מאומת ייכנס לבידוד ושאר התלמידים יוכלו להמשיך ולהגיע לבית הספר בכפוף לבדיקות במשך שבוע כשהבדיקה הראשונה והאחרונה צריכה להיות pcr והשאר יכולות להיות מהירות.
1 צפייה בגלריה
חוזרים לבית הספר
חוזרים לבית הספר
בית ספר בזמן קורונה
(צילום המחשה: shutterstock)
רק במידה ומתגלים יותר מארבעה מאומתים באותו יום הכיתה נסגרת ועוברת ללמידה מרחוק.
ראש העין היא אחת מתוך 127 שנבחרו לפיילוט אך כאמור, למרות יישום המתווה חלה התפרצות בבית הספר אשכול בו נרשמו בימים האחרונים 25 מאומתים בשתי כיתות ה' שהביאו לסגירתן ולמעבר ללמידה מרחוק.
קראו גם:
גורם המעורה בפרטים אומר כי לא ניתן לדעת כרגע מה הוביל להתפרצות ומי כשל בדרך אך לדבריו חלק מההורים לא שיתפו פעולה ולא בדקו את ילדיהם לאחר הימצאות המאומת הראשון, צעד שייתכן והיה יכול להביא לגילוי מוקדם יותר של המאומתים ובהתאם לכך לצמצום במספרם, אך יחד עם זאת ילדיהם לא הגיעו לבית הספר.
מעיריית ראש העין נמסר: "במסגרת פיילוט "הכתה הירוקה" בביה"ס "אשכול" התגלו 25 תלמידים מאומתים.
בעקבות כך, 2 כיתות ירוקות נסגרו והתלמידים נשלחו לבידוד וללמידה מרחוק. בנוסף, ניידת בדיקות הגיעה הבוקר לדגום את כלל תלמידי בית הספר.
האירוע נמצא בשליטה של הפיקוח מטעם משרד החינוך, המוביל את הפיילוט, ואגף החינוך ברשות. אנו ממשיכים לעקוב וללוות את מנהלת וצוות ביה"ס על פי הנחיות משרד החינוך והבריאות".