בעלי רכב ומתגוררים בראש העין? כדאי שתשגיחו על המכונית שלכם. נתוני המשטרה המדאיגים מלמדים כי במחצית הראשונה של שנת 2022 קפץ מספר התיקים שנפתחו בגין גניבות רכבים בעיר ביותר מ-50 אחוזים לעומת התקופה המקבילה בשנת 2021.
1 צפייה בגלריה
יותר רכבים נגנבו השנה
יותר רכבים נגנבו השנה
יותר רכבים נגנבו השנה
(צילום המחשה: shutterstock)
מהנתונים הרשמיים שפרסמה המשטרה עולה כי במהלך החודשים ינואר-יוני השנה (2022) נפתחו בראש העין 94 תיקי חקירה בגין גנבת רכב. זאת לעומת 61 תיקים בגין עבירה דומה שנפתחו בתקופה המקבילה ב-2021.
עוד עולה מהנתונים כי חלה עלייה גם במספר התיקים שנפתחו בגין גנבת רכוש מתוך רכבים חונים: 20 מקרים בחציון הראשון של 2022 לעומת 19 בחציון הראשון של 2021.
קראו גם:
האם בבית אפשר להרגיש בטוחים? לא בטוח. לפי הנתונים חלה עליה גם בתיקים שנפתחו בגין התפרצויות לדירות (23 במקרים לעומת 21 אשתקד). עם זאת דווקא חלה ירידה קלה במספר התיקים שנפתחו בגין התפרצות לבתי עסק ומוסדות: 4 השנה לעומת 6 אשתקד.
סך הכל, בחציון הראשון של 2022 נפתחו בראש העין 140 תיקי חקירה בגין העבירות הפליליות שצוינו לעומת 107 בתקופה המקבילה בשנת 2021.
ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי, "משטרת ישראל מבצעת אכיפה חסרת פשרות נגד מחולי פשיעה בתחום הרכוש בעיר, תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים ויחידות מיוחדות הפועלות במספר מעגלי אבטחה- מקו התפר עד פנים הערים, במטרה לשמור על שלום הציבור וביטחונו.
"נדגיש, כי שוטרי מרחב השרון מבצעים כל העת אכיפה מוגברת בנושא בשיתוף לוחמי יס"מ ומג"ב, בהתאם לאסטרטגיה ההתקפית של מחוז מרכז, המתמקדת בכנופיות רכוש וגנבי רכב עפ"י מודיעין איכותי וניתוח נתוני הפשיעה, תוך פריסה רחבה של כוחות גלויים וסמויים, שהניבה מתחילת השנה מעצרים רבים, לצד תביעה משטרתית מחמירה לשם מיצוי מלוא חומרת הדין עם מבצעי העבירה.
"עוד נציין, כי בשבועות האחרונים מבצעים השוטרים פעילות המתמקדת באכיפת גנבות הרכב, בדגש על פריסה לאורך המעברים ובפנים העיר, לצמצום היקף הפשיעה כנדרש".
לעדכונים - חדשות ראש העין