סאלח שבתי הגיע לפתח תקוה: המחזמר הישראלי המצליח והאהוב בכל הזמנים, סאלח שבתי, הופיע בהיכל התרבות עם הפקה חדשה ומרהיבה לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל
סאלח שבתי עלה לראשונה כסרט הקולנוע ישראלי בכיכובו של חיים טופול. הוא זכה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר בגלובוס הזהב, ואף היה הסרט הישראלי הראשון שהיה מועמד לפרס האוסקר לסרט הזר. בשל הצלחתו העצומה, הפך "סאלח" למחזמר והוצג בתיאטרון הלאומי הבימה ובכיכובו של זאב רווח, המחזמר הפך להצלחה חסרת תקדים. מאז ועד היום, סאלח שבתי נחשב למחזמר הישראלי המצליח ביתר בכל הזמנים. סאלח חוזר לבמות לרגל 70 שנה למדינת ישראל.
סאלח שבתי, עולה לישראל מאחת מארצות ערב יחד עם משפחתו המורחבת, אשתו אתרוגה וחמשת ילדיו. בשנות ה-50, מעט אחרי הקמת המדינה, עם הגיעו לישראל, נשלח סאלח למעברה.
הוא מתרגל במהירות לחיי המקום ואף מגיע למעמד של מנהיג הקהילה, שנמצאת ליד קיבוץ אידאולוגי. עם התקרבות מועד הבחירות, נציגים ממפלגת שונות מציעים לסאלח הצעות שונות ומבקשים בתמורה שיפעל כקבלן קולות וידרבן את כל אנשי המעברה להצביע עבורם. אבל סאלח הוא אדם ישר ותמים מטבעו, הוא מתמודד עם הבירוקרטריה הישראלית הצעירה ומנצל את חולשותיה הידועות ובסוף מנצח אותה וזוכה לדירת שיכון חדשה בישראל.
סאלח שבתי בפתח תקוהסאלח שבתי בפתח תקוה
סאלח שבתי בפתח תקוה
(סאלח שבתי בפתח תקוה)
המחזמר הוא מאת היוצר הגאוני אפרים קישון. לחנים: כלת פרס ישראל נורית הירש. פזמונים: חתן פרס ישראל חיים חפר.
בימוי וכוריאוגרפיה עומר זמרי עיבוד וניהול מוסיקלי: שמוליק נויפלד.
נתן דטנר בתפקיד סאלח שבתי.
מדובר בהפקת ענק בהשתתפות עשרות שחקנים, זמרים, רקדנים ובליווי תזמורת חיה.
ובהשתתפות: שרונה אלימלך, הראל מויאל/שמעון חאבה, גל אמיתי, רוני נדלר, מיטל נוטיק, אריה מוסקונה, שלום שמואלוב, יוסי סגל, יואב בר לב, דידי גת, דורון אורן, הילה מערבי, ענת סלונים ועוד.
מגיע פרגון למנכ"ל ההיכל אריה ימיני שהביא את הקלאסיקה הישראלית הזאת לאם המושבות.