תומר לוי (שואג במרכז) והחברים חוגגים את הניצחון הגדול על ראשל"צ. צילום: עוז מועלםתומר לוי (שואג במרכז) והחברים חוגגים את הניצחון הגדול על ראשל"צ. צילום: עוז מועלם
תומר לוי (שואג במרכז) והחברים חוגגים את הניצחון הגדול על ראשל"צ. צילום: עוז מועלם
(תומר לוי (שואג במרכז) והחברים חוגגים את הניצחון הגדול על ראשל"צ. צילום: עוז מועלם)
לא הרבה תסריטים שנתפרו ערב המשחק בין מכבי פ"ת, מוליכת טבלת הליגה הלאומית לבין סגניתה הפועל ראשל"צ, חזו את התוצאה הסופית. גם מגן מכבי פ"ת, תומר לוי, מודה שניצחון מוחץ בשיעור 0:4 לא היה בתכניות. "אף אחד לא חשב שהמשחק יסתיים בתוצאה הזאת, אבל מי שראה אותו, הבין שהוא יכול היה להסתיים גם בתוצאה גבוהה יותר", אמר לוי, "היה לנו זמן להתכונן למשחק בצורה הטובה ביותר והצוות המקצועי והרפואי הביא אותנו ברמת מוכנות הכי גבוהה שאפשר וזאת התוצאה".
הציפיות למשחק שקול יותר נבעו, בין השאר, מהעובדה שמכבי הגיעה למפגש עם ראשל"צ אחרי שני משחקים רצופים שהסתיימו ללא הכרעה בליגה ועוד אחד אותו ניצחה בהארכה בגביע. ודאי שלא משבר, אבל עצירה מסוימת בדהירת הקטר לליגת העל. "במהלך העונה לכל קבוצה יש עליות ומורדות", אמר לוי, "קבוצות מתכוננות אחרת נגדנו, מסתגרות וגורמות לנו לחשוב יותר ולהעלות את רמת המשחק. אנחנו עדיין ללא אף הפסד". אחרי שספגה בשישה מתוך שבעת משחקיה האחרונים, הצליחה מכבי לשמור על רשת נקייה דווקא מול ההתקפה השלישית בטיבה בלאומית.
לוי טוען כי לעובדה שהמשחק היה דרבי בין גיא ואבי לוזון ממכבי לעמוס ובנו עומרי מראשל"צ, לא הייתה השפעה על המשחק. "לא נתנו לנו להרגיש שזה משחק מיוחד, התכוננו כמו לכל משחק וסה"כ לקחנו עוד שלוש נקודות. אם נמשיך ככה, יהיה טוב ונשיג את המטרה", סיפר המגן.
איך מצליחים לשמור על חדות בליגה שנראית כל כך קלה עבורכם?
"זה יכול להיות לא פשוט, אבל יש לנו סגל מאוד רחב וכל שחקן חייב להוכיח את עצמו כל הזמן. זה שומר אותנו על טורים גבוהים כל הזמן. כולם רוצים להיות חלק מהדבר היפה שאנחנו עושים העונה. האימונים ברמה ובעצימות מאוד גבוהה, כך שבמשחק אתה כבר בתוך האינטנסיביות. לפחות אימון אחד בשבוע נערך בעוצמה חזקה. זה חלק ממה שאנחנו עובדים עליו.
"למרות התחרות הגדולה, יש אווירה נהדרת במועדון. שילוב של צעירים מוכשרים שעלו מקבוצת הנוער, עם שחקנים איכותיים עם קריירה בליגת העל. כולם תומכים אחד בשני ומפרגנים זה לזה. היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שנתחבר ונרוץ קדימה".
המכשול הבא של מכבי יגיע ביום בשני, כשהקבוצה תצא ל"דוחא" לקרב היורדות מליגת העל מול בני סכנין. בתחילת העונה המשחק הזה סומן כמאבק צמרת בין המועמדות הבכירות לעלייה, אולם סכנין מאכזבת מאוד ומשתרכת רק במקום השמיני בטבלה. בסיבוב הראשון היא עוד נחשבה לקבוצת צמרת והעובדה שמכבי חילצה נקודה רק בזכות שער של ליאל עבדה בתוך תוספת הזמן (1:1) לא נחשבה להפתעה. הפעם, הסיפור כבר שונה. "התחלנו את העונה עם קצת קשיים, אבל היה ברור שברגע שגיא יחבר אותנו זה ייראה אחרת ועכשיו אנחנו במומנטום יותר טוב", אמר לוי, "בליגה הזאת, מתייחסים לכל משחק לגופו והמטרה היא תמיד להציג רמה גבוהה. זה טבעי שבתחילת העונה הסתכלנו עליהם והמשחק אמור היה להיות אבן דרך בעונה הזאת. אבל למרות מצבם, אנחנו מכבדים כל יריבה ונעשה את ההתאמות הדרושות כדי לנצח".
בלתי מנוצחים. שחקני מכבי פ"ת | צילום: עוז מועלםבלתי מנוצחים. שחקני מכבי פ"ת | צילום: עוז מועלם
בלתי מנוצחים. שחקני מכבי פ"ת | צילום: עוז מועלם
(בלתי מנוצחים. שחקני מכבי פ"ת | צילום: עוז מועלם)
תומר לוי (26.5) נולד וגדל בראשל"צ, אבל עושה בכל יום את הדרך הארוכה למדי מביתו כיום בגן יבנה לפתח-תקוה. בחודש מרץ האחרון נישא לרעייתו ריבי, שצפויה ללדת בעוד כחודשיים את ביתם הבכורה. "מצפים בכיליון עיניים ליורשת", הוא מספר בחיוך. ואגב, כשהוא על כר הדשא, סיכוי סביר שתמצאו אותו מנעים (או יש לומר "מנעים") בקולו הערב בקריוקי, מתחביביו הגדולים ביותר, כפי שסיפר.
בכדורגל החל את דרכו במחלקת הנוער של מכבי ת"א בטרם עבר להפועל ראשל"צ ולהפועל רמת גן, בה גם עשה את צעדיו הראשונים כשחקן בוגר. אחרי ארבע עונות חתם בהפועל כפ"ס בליגת העל בטרם המשיך נדודיו להפועל קטמון ובעונה שעברה הפועל אשקלון. "בלאומית מכירים אותי ויש לי שם לא רע, אבל בשנים האחרונות יש מגמה בלאומית שלא להחתים שחקנים ליותר מעונה אחת", הסביר לוי את נדודיו, "אלא אם הקבוצה מצהירה על עלייה לליגת העל. אני לא יכול לשים את האצבע המדויקת על למה זה לא "התפוצץ" לי עדיין. אני מקווה שהעונה זה יקרה. בינתיים זה נראה טוב מאוד".
לוי חתום במכבי עד סיום העונה עם אופציה לעונה נוספת במידה והקבוצה תעפיל לליגת העל. "מאוד התחברתי לשאיפות של המועדון, הן התאימו לי וראיתי עין בעין עם העומדים בראשו", סיפר לוי, "זה התאים לי מקצועית וכלכלית. כרגע נראה שעשיתי את הצעד הנכון, אני מקווה שגם בסוף העונה נחשוב כך".