אמיר ברקוביץ' משווה ל-2:2 במשחק מול הפועל פ"ת. צילום: אור קרן, הפועל פ"תאמיר ברקוביץ' משווה ל-2:2 במשחק מול הפועל פ"ת. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת
אמיר ברקוביץ' משווה ל-2:2 במשחק מול הפועל פ"ת. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת
(אמיר ברקוביץ' משווה ל-2:2 במשחק מול הפועל פ"ת. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת)
המכנה המשותף של רוב התגובות ששמענו מאנשי הפועל פ"ת אחרי משחק הליגה האחרון מול בית"ר ת"א/בת ים (3:2) היה המילה "כואב", על הטיותיה השונות.
גם מלך שערי הקבוצה העונה, עוז פרץ, כובש השער הראשון להפועל לקח קשה את ההפסד. "זה ההפסד הכי כואב שספגה העונה קבוצה בלאומית", אמר פרץ, "נקלענו לפיגור מוקדם, שיחקנו מצוין לפרקים, הגענו למצבים והצלנו להפוך את התוצאה. אבל תוך 40 שניות קיבלנו שער של קבוצה נאיבית. ואז הורחק להם שחקן. לא יכול להיות שקיבלנו אחר כך שער. אין, זאת אפשרות שלא צריכה להיות קיימת בכלל".
התסריט הזה, שבו הפועל עדיפה על יריבתה ולא מנצחת, לא התמשש בפעם הראשונה. גם לא העובדה שהקבוצה מוחקת פיגור ולא מצליחה לשמור על היתרון. "אם זה קורה כל כך הרבה פעמים, כנראה שמשהו צריך להשתנות באופי שלנו", הודה פרץ, "אני לא יודע איפה לשים את האצבע, אבל כל אחד מאיתנו צריך לעשות חשבון נפש. זה לא מגיע לקהל שלנו, לא לצוות המקצועי ולא להנהלה. שום דבר ממה שקורה לא קשור למועדון ולא לצוות. הם עושים הכל נכון וטוב ואנחנו מפקששים".
ציפיתם להיות במקום אחר בשלב הזה של העונה.
"בהחלט. אני לא מתחבא מאף אחד. לא רצינו להיות במקום העשירי. היכולת שלנו גם שווה יותר מזה. בכל משחק הקבוצה כובשת, מצליחים לעשות מהפכים כשצריך, אבל בשורה התחתונה, לא מביאים מספיק נקודות. אנחנו שווים יותר. יש פה קבוצה טובה".
נכון, אנחנו מחמיצים לא מעט, אבל הלוואי ונמשיך להגיע לכל כך הרבה מצבים. אהיה הכי שקט בעולם אם נגיע לחמישה מצבים בכל משחק. כקבוצה, אנחנו צריכים לדעת לספוג פחות. סופגים שערים קלים מדי. כמעט כל שער שספגנו, אפשר היה למנוע. כשאני יוצא למשחק, אני מרגיש שיש איתי חבורה מצוינת, חבורה של גברים. אני רואה את האימונים. אבל במשחק עצמו פתאום משהו חסר".
עוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"תעוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת
עוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת
(עוז פרץ מעודד את חבריו. צילום: אור קרן, הפועל פ"ת)
פרץ, כמו גם שחקנים אחרים במועדון מעידים כי למרות התוצאות המאכזבות, האווירה בין השחקנים מצוינת. זה ניכר גם ברשתות החברתיות, כשמדי יום אחד השחקנים מעלה סרטון או תמונה מחדר ההלבשה בה ניכר שמדובר בחבורה שמחה ומגובשת למדי. "אנחנו לא עושים קרקס", מדגיש פרץ, " אנחנו מבינים את המצב שלנו וכמה נקודות איבדנו על שטויות. מבינים שיש מה לתקן ועל מה לעבוד. אבל כדי שנוכל לשחק את הכדורגל השמח, צריך לשמור על אווירה שמחה. יש מוזיקה, יש צחוקים. אני לא יכול להגיע למשחק בעילוט כשהראש שלי עדיין באדמה אחרי מה שהיה בנס ציונה. אנחנו כן מדברים בין השחקנים. אנחנו, המנוסים יותר, מדברים עם החבר'ה הצעירים יותר, אבל אין האשמות. מי שטעה, יודע את זה. כן אבוא ואשים מראה מול שחקנים, שאולי צריכים לעבוד קצת אחרת, או קצת יותר קשה והכל בצורה ובדרך של עמיר המאמן. להאשים לא ייתן שום דבר".
עם סיום המשחק החלו להישמע מהיציע קריאות "תתפטר" לעברו של נוסבאום והוא יצא מהאיצטדיון בנס ציונה מלווה במאבטחים, אחרי שכמה עשרות אוהדים המתינו לו במגרש החנייה. פרץ, שדווקא זכה לקריאות עידוד בסיום המשחק, אמר: "אני מבין שהם רוצים ודורשים תוצאות יותר טובות. לגיטימי. אני לא יכול להתווכח איתם. אני יכול רק לעשות כל שביכולתי כדי שיהיו מרוצים. אבל הם צריכים להבין שהאשמה היא לא של הצוות, אלא רק עלינו. כשקבוצה עולה ל-1:2 וסופגת שער אחרי 40 שניות, זה לא קשור למאמן. קבוצה שסופגת מול עשרה שחקנים – מה יעשה עמיר? ישים מגני עצם📷 ויעלה לשחק? אני מבין את האוהדים, לא יכול להתווכח עם רגשות. הם כוח אמיתי, אין קהל כזה בלאומית".
פיטוריו של נוסבאום לא נמצאים כרגע על הפרק, אולם תוצאה רעה במשחק הקרוב (שישי, 15:00) בעילוט מול אחי נצרת יכולה לשנות את התמונה וכך גם בשני המשחקים שאחר כך, בבית מול נועלות הטבלה בני לוד והפועל עפולה.
רצף המפגשים מול סוגרות הטבלה הלאומית ייפתח, כאמור, המפגש עם אחי נצרת שצברה נקודה אחת בשבעת המחזורים האחרונים וירדה למקום ה-14. היריבה מהגליל היא עדיין האהובות על הפועל, שהפסידה רק ארבע פעמים ב-25 המפגשים בין הקבוצות, אבל בתשעת המפגשים האחרונים ניצחה הפועל רק פעמיים, לצד שני הפסדים ושלוש תוצאות תיקו. בעילוט לא ניצחה הפועל את נצרת בחמשת המפגשים האחרונים (שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים). "זה המשחק הכי חשוב של העונה", הכריז עוז פרץ, "אבל כל משחק הוא החשוב ביותר. אנחנו חייבים לקחת את הנקודות כי אם לא, אומר זאת בעדינות – לא נחייך יותר מדי".
השוער ברק לוי, שספג זעזוע מח במשחק ביום שישי צפוי לשוב להרכב, אולם הבלם יעקב אבבה עדיין בספק וכך גם החלוץ אמאדו סוקונה.