מימין: כדורי, עבדה וארד. יעמדו בהבטחה? צילום: ריאןמימין: כדורי, עבדה וארד. יעמדו בהבטחה? צילום: ריאן
מימין: כדורי, עבדה וארד. יעמדו בהבטחה? צילום: ריאן
(מימין: כדורי, עבדה וארד. יעמדו בהבטחה? צילום: ריאן)
בדיוק כשירדנו לכר הדשא הסינטטי במגרש האימונים של מכבי פתח-תקוה כדי לצלם את שלושת השחקנים הצעירים והמבטיחים של הקבוצה בפוזות משעשעות וקלילות, החל האימון של קבוצת הנוער של המועדון, אלופת המדינה ה(כבר לא כל כך) טרייה, להזכירכם.
ארד בר, ליאל עבדה ודן כדורי נראו נרגשים מאוד מהמעמד. קצת כמו בוגרי בית ספר יסודי או תיכון, שחוזרים לבית ספרם שנה או שנתיים אחרי שסיימו ללמוד בו.
ההתרגשות ניכרה על פניהם גם בצילומים ובשיחה שלאחר מכן ומדי פעם היה צריך להזכיר להם שהשאלות שהם נשאלים על חבריהם לקבוצה, מדברות על שחקני הבוגרת ולא החברים מקבוצת הנוער.
אבל בסופו של דבר, החבורה הצעירה הזאת, שהבוגר שבחבריה הוא בסה"כ בן 19.5 והצעיר שבהם יתחיל בקרוב את כיתה י"ב, הצליחה במשימה וענתה על כמה מהשאלות הכי בוערות שעומדות על הפרק, רגע לפני פתיחת העונה.
אלופי הנוער, עכשיו בבוגרים. כדורי, עבדה ובר. צילום: ריאןאלופי הנוער, עכשיו בבוגרים. כדורי, עבדה ובר. צילום: ריאן
אלופי הנוער, עכשיו בבוגרים. כדורי, עבדה ובר. צילום: ריאן
(אלופי הנוער, עכשיו בבוגרים. כדורי, עבדה ובר. צילום: ריאן)
שלושתם אמורים להיות העונה גורמים משמעותיים במסע של מכבי פ"ת בחזרה לחזית הבמה. שלושתם עדיין מרגישים את טעם האליפות ההיסטורית על שפתותיהם וכדי שלא יהיה ספק לאן הם מכוונים העונה, נחשוף כבר עתה את התשובה המשותפת לשלושתם לשאלה האחרונה ששאלנו – "ספרו דבר אחד שבטוח יקרה במכבי פ"ת העונה". שלושתם, בלי לתאם מראש ובלי להסס ירו –"מכבי פ"ת תעלה ליגה".
שאר התשובות – לפניכם.
השאלות:
 1. במה השחקן הכי חזק ומה הוא צריך לשפר במשחק שלו?
 2. מודל לחיקוי.
 3. ספר על עצמך משהו מפתיע.
 4. קיבלת משרה כמלהק הראשי של הריאליטי "המירוץ למליון". אילו שני שחקנים ממכבי פ"ת היית מלהק לעונה הקרובה?
 5. מי יהיה מלך השערים של הקבוצה בעונה הקרובה ומי יספוג הכי הרבה צהובים ואדומים?
דואג גם לעתיד מחוץ למגרש. ארד בר. צילום: ריאןדואג גם לעתיד מחוץ למגרש. ארד בר. צילום: ריאן
דואג גם לעתיד מחוץ למגרש. ארד בר. צילום: ריאן
(דואג גם לעתיד מחוץ למגרש. ארד בר. צילום: ריאן)
ארד בר
גינזבורג הכי קורע
חלוץ ושחקן כנף, בן 19.5. מתגורר בתל-אביב, חייל בבסיס ציוד בתל השומר. החל את דרכו במחלקת הנוער של מכבי ת"א ובגיל נערים ב' עבר לפתח-תקוה. בעונת האליפות של הנוער כבש 10 שערי ליגה "ועוד אחד שלא נרשם לזכותי".
 1. הכי חזק – ראיית משחק ויכולת הכדרור. צריך לשפר – את ה"חוצפה" על המגרש, יותר ללכת לבד, לקבל החלטות יותר טובות.
 2. אני מסתכל על הרבה שחקני התקפה בעולם ואוהב מאוד את הווינריות של כריסטיאנו רונאלדו. אוהב את המשחק של אדן הזאר. בארץ – דור מיכה.
 3. עשיתי בגרות חמש יחידות במתמטיקה. היה חשוב לי ולהורים לעשות את זה. הציון לא מדהים, אבל יש עובר והשלמתי תעודת בגרות מלאה. כיתה י"א וי"ב הפכו לקשות במיוחד, בגלל הכדורגל, האימונים ועומס הלימודים. המטרה היא ללמוד גם אחרי הצבא. לא יודע בדיוק מה, אבל חשוב שיהיה עוד משהו ביד.
 4. השוער יוסי גינזבורג – הוא מצחיק, מספר בדיחות קורעות על הספסל ובחדר ההלבשה ומוחמד סרסור – הוא תחרותי, לוחם, משחק חזק ולא מוותר.
 5. צהובים ואדומים – סרסור. למה? ע"ע תשובה לשאלה הקודמת. מלך השערים: לידור כהן או תאי בריבו. תאי הבקיע הכי הרבה כבר בעונה שעברה ולידור הוא השחקן הכי איכותי בליגה.
יש דמיון לדור פרץ? דן כדורי. צילום: ריאןיש דמיון לדור פרץ? דן כדורי. צילום: ריאן
יש דמיון לדור פרץ? דן כדורי. צילום: ריאן
(יש דמיון לדור פרץ? דן כדורי. צילום: ריאן)
דן כדורי
סרסור הכסחן, אבל אני עם הצהובים
קשר אחורי, בן 19. נולד באילת ושם החל לשחק כדורגל, בטרם עבר לבית"ר טוברוק. בגיל נערים א' עבר למכבי. מתגורר בנתניה. תרם חמישה שערים לעונת האליפות של הנוער. ביום שישי האחרון כבש שער בכורה בבוגרים, במשחק גביע הטוטו מול אום אל פאחם.
 1. תמיד יש מה לשפר. פיזיות, כוח מתפרץ, אלה הדברים שחסרים לי. חזק יותר בהצטרפות מקו שני, מה שמאפשר לי להבקיע לא מעט שערים.
 2. דור פרץ – הוא משחק בתפקיד לי ואני שואף לשחק כמוהו. הוא גם קצת מזכיר אותי.
 3. כבשתי שער במשחק האליפות של הנוער וזה היה הרגע הכי מדהים ומטורף שחוויתי.
 4. הייתי מלהק את דור חוגי בגלל שהוא נורא מצחיק ואת צחי גיגי, בגלל שהוא בחור מאוד חזק פיזית ויוכל לעמוד באתגרים של התכנית הזאת.
 5. מלך השערים – לידור כהן או תאי בריבו. הם באים חדים לעונה. ה"כסחן" – לדעתי יהיה מוחמד סרסור, למרות שבינתיים אני זה שספג שלושה צהובים.
שימו לב אליו. ליאל עבדה. צילום: ריאןשימו לב אליו. ליאל עבדה. צילום: ריאן
שימו לב אליו. ליאל עבדה. צילום: ריאן
(שימו לב אליו. ליאל עבדה. צילום: ריאן)
ליאל עבדה
החברים הטובים ל"מירוץ למיליון"
צפוי להיות אחד השחקנים הכי צעירים בליגה, כשרק בחודש אוקטובר יחגוג יום הולדת 18. למרות זאת, פתח בהרכב בשני משחקי גביע הטוטו ונעדר מהאחרים בשל זימונו לנבחרת הנוער. החל את דרכו בהפועל פ"ת וכששיחק בקבוצת ילדים א' עבר באמצע העונה למכבי. מתגורר בפ"ת, ובשבוע הבא יחל את לימודיו בכיתה י"ב בתיכון "ברנר" בעיר. בעונה שעברה כבש 12 שערים מעמדתו בכנפיים, שמאל וימין.
 1. אני צריך לשפר את משחק הראש שלי. הוא לא מספיק טוב. איך עושים זאת? פשוט נוגחים הרבה. הכי חזק – תנועות לעומק. זה עוזר לי להבקיע ולבשל הרבה ולקבל כדורים לשטח.
 2. קיליאן אמבפה. הוא משחק בתפקיד דומה לשלי וגם הוא החל לשחק בקבוצה הבוגרת בגיל מאוד צעיר. יש לו יכולות מטורפות.
 3. קיבלתי זימונים לנבחרות הנוער של ישראל במחזור אחד מעליי ואף הבקעתי באליפות אירופה לנוער, כשעוד הייתי בשכבת גיל אחת צעירה יותר.
 4. אייל אינברום, הקשר הצעיר שלנו ואורי ארצי, גם הוא מהנוער. שניהם פייטרים, מצחיקים וצבעוניים ושלושתנו מכירים הרבה שנים, גם מחוץ למגרש ויש קשר מיוחד שחשוב מאוד בתכניות כאלה.
 5. הכי הרבה צהובים יספוג דן כדורי, שמשחק באמצע. מלך השערים? תהיה תחרות צמודה בין לידור, תאי וביני. אני מרגיש טוב, מוכן ובשל לעונה הזאת.