ספיר ייתאח חוגג את היום הגדול בקריירה שלו. משחק מצוין ושער בכורה לבלם הצעירספיר ייתאח חוגג את היום הגדול בקריירה שלו. משחק מצוין ושער בכורה לבלם הצעיר
ספיר ייתאח חוגג את היום הגדול בקריירה שלו. משחק מצוין ושער בכורה לבלם הצעיר
(ספיר ייתאח חוגג את היום הגדול בקריירה שלו. משחק מצוין ושער בכורה לבלם הצעיר)
כדורגלני הפועל פ"ת למדו אחה"צ (שישי) על בשרם עד כמה אכזרי משחק הכדורגל. הקבוצה אירחה את הפועל אשקלון ואחרי מחצית מאופסת ודלה באירועים, עלתה הפועל ליתרון 0:1 עם פתיחת המחצית השנייה. ואז הגיעו כעשר דקות בהן הקבוצה שטפה את כר הדשא והגיעה ל-4-5 מצבים שהיו צריכים להכריע את המשחק.
אולם הפועל החמיצה ואשקלון, בהתקפה מקרית ודי בודדה באותן דקות, השוותה בזכות שער עצמי אומלל של עומר ורד שקבע את תוצאת המשחק.
מחאת הקופים של אוהדי הפועל פתח-תקוהמחאת הקופים של אוהדי הפועל פתח-תקוה
מחאת הקופים של אוהדי הפועל פתח-תקוה
(מחאת הקופים של אוהדי הפועל פתח-תקוה)
דניאל בורחל, הרכש הטרי של מסאי דגו ערך הופעת בכורה בהרכב, כשגל אסולין שהגיע מראשל"צ עלה כמחליף. אמאדו סוקונה, מלך שערי הקבוצה, שעתידו במועדון מוטל בספק, פתח על הספסל ונכנס במהלך המחצית השנייה. רוי מליקה, אחד השחקנים היותר טובים בהפועל של התקופה האחרונה, פתח במקומו בהרכב.
במחצית הראשונה עיקר העניין היה ביציע, בו עלתה "מחאת הקופים". בדקה העשירית שלפו אוהדי הקבוצה כמאתיים מסיכות של קופים ועטו אותן על פניהם. במקביל הונף השלט "יונגר, אל תאכיל את הקופים".
מטרת המחאה הייתה להתריע כי בין מי שיציע עד יום ראשון, מועד נעילת המכרז לרכישת המועדון, יהיו, לכאורה גם "קופים", שמייצגים גורמים אחרים שלא יכולים או לא רוצים לרכוש את המועדון באופן רשמי ואשר להם אינטרסים שונים בקבוצה.
האוהדים מתריעים. מחאת הקופיםהאוהדים מתריעים. מחאת הקופים
האוהדים מתריעים. מחאת הקופים
(האוהדים מתריעים. מחאת הקופים)
מבחינת כדורגל, האירוע המסעיר היחידי הייתה בעיטה של עמית מזרחי הפעלתן בסמוך לקורת שערו של ליאור חדיריאן האשקלוני.
המחצית השנייה נפתחה בסערה. דניאל שוורצבוים הגביה קרן מצוינת על סף שערה של אשקלון והבלם הצעיר ספיר ייתח התרומם גבוה ונגח נהדר את שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת. ייתח תפס מקום של קבע בהרכב ובהחלט מחזיר למסאי דגו על האמון. שיתוף הפעולה הטרי עם הבלם האמריקאי דויד אבידור נראה, לפחות בינתיים, מוצלח למדי.
עשר הדקות הבאות היו מלהיבות מצידה של הפועל. שגיא דרור המצוין נכנס לפעולה והוא וגל לוי בעטו ממרחק כדורים שחלפו בסמוך לשער היריבה. בדקה ה-55 נשלח דרור לאחד על אחד מול חדיריאן, שיצא מצוין והדף את הכדור.
בדקה ה-57 פעולה אישית נהדרת של דרור, שפרץ ממרכז השדה והשאיר את גל לוי לבד מול השוער, אולם הבעיטה של האחרון לא הייתה מדויקת ויצאה לחוץ.
כל שער נגיחה שני - בושל על ידו. עומר ורד. צילום: אורן אהרוניכל שער נגיחה שני - בושל על ידו. עומר ורד. צילום: אורן אהרוני
כל שער נגיחה שני - בושל על ידו. עומר ורד. צילום: אורן אהרוני
(כל שער נגיחה שני - בושל על ידו. עומר ורד. צילום: אורן אהרוני)
דגו רצה לנצח, הכניס את סוקונה במקום עמית מזרחי, אולם בדקה ה-66, בהתקפה בודדת, חדר גל צרויה לרחבה, השוער דודי אלון יצא לעברו וקפטן הפועל לשעבר העביר רוחב, שעומר ורד דחק בשגגה לשערו הוא – 1:1 מאכזב.
עד לסיום הפועל לא ממש סיכנה את השער היריב, אשקלון הגיעה למצב מסוכן אחד, כשטדאס קיאנסקס הליטאי בעט מקרוב, אבל אלון הדף מצוין ושמר על הנקודה.
הפועל מסיימת את המשחק באכזבה מסוימת ובידיעה שיכלה להשיג יותר. היה זה משחק הבית החמישי ברציפות מול היריבה ממישור החוף הדרומי בו הפועל לא מצליחה לנצח. הניצחון הביתי האחרון על אשקלון הושג אי שם בשנת 1997, כשמוטי קקון ושער עצמי של עוזי אוחיון, אז במדי אשקלון, בבעיטה מדגל הקרן, סידרו להפועל 0:2 ביתי. מאז - שלושה משחקי בית הסתיימו בתיקו ובשניים ניצחו האשקלונים. מעבר לכך - היה זה משחק רביעי ברציפות בין הקבוצות שהפועל לא מצליחה לנצח - שניים הסתיימו בתיקו ושניים ניצחה אשקלון.
הפועל פתחה בהרכב הבא:
דודי אלון; דניאל בורחל, דויד אבידור, ספיר ייתח, עומר ורד; דניאל שוורצבוים, רם לוי, עמית מזרחי (אמאדו סוקונה 60'), שגיא דרור (גל אסולין 69'), גל לוי (אופק אושר 80); רוי מליקה.
האכזבה מהעובדה שהקבוצה לא הצליחה לנצח גדולה עוד יותר לאור העובדה שפרט לסוגרת הטבלה, הפועל מרמורק, כל קבוצות התחתית הפסידו. הפועל (17 נק') מצליחה לראשונה העונה לסיים מחזור במקום ה-14, שבסוף העונה מוביל למשחקי ההישרדות, כשהיא מותירה מאחוריה את בני לוד בזכות הפרש שערים עדיף.
במחזור הבא תצא הפועל לקרב תחתית לוהט בעילוט מול הפועל איכסל, כשהפער בין השתיים עומד על ארבע נקודות. בתווך נמצאת אחי נצרת שבמאזנה 20 נקודות.