עומר ורד ואופק אושר מודים לקהל בסיום הניצחון ברמה"ש. צילום: צביקה ריז, דף הפייסבוק הרשמי של המועדוןעומר ורד ואופק אושר מודים לקהל בסיום הניצחון ברמה"ש. צילום: צביקה ריז, דף הפייסבוק הרשמי של המועדון
עומר ורד ואופק אושר מודים לקהל בסיום הניצחון ברמה"ש. צילום: צביקה ריז, דף הפייסבוק הרשמי של המועדון
(עומר ורד ואופק אושר מודים לקהל בסיום הניצחון ברמה"ש. צילום: צביקה ריז, דף הפייסבוק הרשמי של המועדון)
מאז נפתחה העונה שברו בצוות המקצועי של הפועל פ"ת את הראש בחיפוש אחר הנוסחא שתביא לקבוצה ניצחונות למכביר. אחרי שכנראה הבינו שלהוביל ראשונה לא יביא לקבוצה את הישועה (ולראיה – שישה משחקים בהם זה קרה והקבוצה לא ניצחה), נראה שבהפועל הלכו על פורמט הפוך. בששת המחזורים האחרונים ניצחה הקבוצה ארבע פעמים (לצד תיקו והפסד). שלוש מהניצחונות היו בתוצאה 1:2 ואחרי פיגור 1:0. בשבוע שעבר עשתה זאת קבוצה פעמיים ברציפות – בבית מול קטמון ובחוץ מול רמה"ש. התוצאה – בשישה מחזורים צברה הקבוצה 13 נקודות, רק נקודה פחות משצברה בכל 13 המחזורים הקודמים. "אני לא יודע להסביר את התופעה", אמר מגנה החדש/ישן של הקבוצה, עומר ורד, "אני רק יודע שבשני המשחקים האחרונים הקבוצה נראתה טוב והשער שספגה לא פגע בה. ידענו שאנחנו יכולים לחזור למשחק בכל שלב. זה גם מה שמסאי מנסה לשדר לנו כל הזמן. לא לאבד את הראש, לא לרוץ כולם בהיסטריה למעלה, אלא להמשיך לשחק את הכדורגל שלנו".
אי אפשר להגיד שבשעה הראשונה ברמה"ש שיחקתם כדורגל טוב.
"נכון שלא הגענו להרבה מצבים. רמה"ש שיחקה עם שלושה בלמים ועוד שני שחקני כנף הגנתיים. אבל הקבוצה שלנו בכושר טוב. היריבה החלה להתעייף וזה הפך את העסק להרבה יותר קל עבורנו. עבדנו באימונים על הלחץ הזה והכניסה של רוי מליקה בהפסקה עזרה למשחק. יכולנו לכבוש עוד שערים ובסוף דודי אלון ניפק כמה הצלות יפות ושמר על הניצחון. הקבוצה הראויה ניצחה.
"באופן אישי? הרגשתי טוב. לא שיחקתי 90 דקות תקופה ארוכה ואני צריך עוד לשפר את הכושר הגופני. ברעננה בעיקר התגוננו, בשיטה של מסאי המגנים צריכים לתקוף והיה לי קצת קשה לקראת הסוף. אבל בסה"כ אני מרוצה ויש לי עוד הרבה לתת".
לפני שחזרת למועדון, הפועל סבלה מבעיה מנטאלית קשה. היא מאחוריכם?
"בנו פה את הכל מאפס ולדברים לוקח זמן להתחבר. הכי קל למסאי דגו לבוא ולהאשים שחקנים, לשבור את הכלים ולעשות בלאגן. אבל הוא שידר הרבה שקט. הקבוצה קיבלה חיזוק בדמות המאמן המנטאלי אלון סגל, שעבד פה בהצלחה גם בעונה שעברה אחרי שתומר קשטן הגיע. למרות המינוס מסאי תמיד האמין. כשנותנים שקט למערכת, מתאמנים טוב ועושים את הדברים נכון, יש תוצאות. אבל אנחנו לא יכולים לבוא עכשיו, אחרי חודש וחצי טובים ולנוח על זרי הדפנה. צריך להמשיך לקחת נקודות כדי להגיע לפלייאוף במצב כמה שיותר טוב".
משחק רביעי ללא ניצחון. המאמן מסאי דגו. צילום: אורן אהרונימשחק רביעי ללא ניצחון. המאמן מסאי דגו. צילום: אורן אהרוני
משחק רביעי ללא ניצחון. המאמן מסאי דגו. צילום: אורן אהרוני
(משחק רביעי ללא ניצחון. המאמן מסאי דגו. צילום: אורן אהרוני)
עומר ורד (28) ערך כאמור את הופעת הבכורה המחודשת שלו בהפועל, חצי שנה אחרי שעזב אותה להפועל רעננה בתום שנתיים מוצלחות. "לא חשבתי שאעזוב את הפועל, אבל עד כמה ימים לפני פתיחת הליגה לא היה ברור מה מצבה", אמר, "אם העניינים היו מתבהרים מוקדם יותר, סביר שהייתי נשאר".
ברעננה הדברים לא עבדו כמו שרצית.
"התחלתי טוב, קיבלתי הזדמנות בהרכב הפותח, הייתי טוב והקבוצה ניצחה. אבל לא המשכתי לקבל קרדיט שהגיע לי. המעמד שלי התערער. השחרור שלי הוא לא החלטה של המאמן מנחם קורצקי והוא גם אמר לי את זה, אלא של הבעלים אשר אלון. למרות זאת, אני מאוכזב ממנחם. היה מקום לתת לי קרדיט. אני מאוכזב מכל מה שקרה ברעננה, אבל הכל לטובה. נפתחה לי האפשרות לחזור להפועל. ברגע שמסאי אמר שהוא מעוניין בי, לא חשבתי על שום הצעה אחרת. ידעתי שאני רוצה לחזור ולשחק עבורו ולעזור למועדון הזה להישאר בליגה".
לא חששת לבוא למועדון במצב קשה כל כך? כתם הירידה לליגה א' יכול לדבוק בך.
"אני מקבל משכורת נמוכה משמעותית מזאת שקיבלתי פה בעבר, ירידה בהחלט להיות כתם. אלה דברים שעברו בראש. אבל מצד שני, אם תוסיף לקבוצה 11 נק' תראה שהיא בפלייאוף העליון. הקבוצה מתפקדת, יש סגל, צוות מקצועי ומערכת טובים ואין שום סיבה שלא נישאר בליגה".
אין חשש שתתויג כשחקן ליגה לאומית?
"אני יודע מה אני שווה ומה יש לי ברגליים. אני שווה הרכב בליגת העל וגם בקבוצה גדולה. בכדורגל, לא תמיד רק היכולת המקצועית שקובעת וכרגע יש דברים שמונעים זאת, אבל אני לא חושב שאני נופל מהרבה מגנים בארץ. אני לא מסתכל על "מה היה אם". אני במקום שטוב לי בו ואני נהנה".
מחר (שלישי) נדע מה יעלה בגורל המכרז למכירתה של הפועל פ"ת. בכל מקרה, כשורד חתם בקבוצה, הוא הוסיף ב"אינסטגרם" מתחת לתמונה המסורתית בחולצת המועדון, את ההאשטאג "הקבוצה לאוהדים". "במידה והעמותה תיכנס זה יעשה רק טוב לשחקנים, למועדון ולמערכת", פסק ורד, "להפועל יש הרבה אוהדים רדומים, שרק מחכים להתפתחויות ואם האוהדים יהיו חלק מהקבוצה, בכל דרך שהיא, זה יעשה פלאים. אפשר לראות את המודל המצליח של קטמון. מעבר לעניין המקצועי, יש גם היבט חברתי. חשוב לחבר את הפועל לקהילה בפ"ת, בה יש רוב מוחלט לאוהדי הקבוצה. בכל מקרה, אנחנו לא מתעסקים בדברים האלה. רק בכדורגל".
אגב, ורד נמצא בימים אלה בעיצומם של לימודי תואר שני בניהול ספורט מטעם אוניברסיטה במדריד, בתכנית שנעשית בשיתוף עם ריאל מדריד. "אני לומד הרבה על איך מועדוני ומרכזי ספורט עובדים, וזה תחום שהולך ומתפתח", סיפר המגן, "יש עוד זמן, אבל זה משהו שבהחלט יעניין אותי ביום שאחרי הכדורגל. פחות בקטע המקצועי ויותר בניהול מלמעלה".