מזה שבעה חודשים שיותר מ-150 שחקניות מ-12 קבוצות שונות מרחבי העיר מסתערות בכל שבת שניה (או ליתר דיוק: מוצ"ש) על הפרקט ב"מקום בלב – לב אפק" ומקיימות את ליגת "מאמאנט" ראש העין. אז נכון שבליגה הזאת כולן מנצחות, אבל בסופו של דבר מדובר בספורט ומקום ראשון יש רק אחד. העונה, ניצבת בראש הפודיום בגאון קבוצת "בגין", שזכתה במוצ"ש האחרון באליפות, ארבעה חודשים אחרי שזכתה בגביע, מה שמסיים עבורה עונה מושלמת עם "דאבל" שני בתולדות שבע עונות הליגה, אחרי שקבוצת "טל" עשתה לפני שנתיים.
יש אליפות! "בגין", המאמן וצלחת האליפות שמצטרפת לגביע. צילום: רולי שטיינריש אליפות! "בגין", המאמן וצלחת האליפות שמצטרפת לגביע. צילום: רולי שטיינר
יש אליפות! "בגין", המאמן וצלחת האליפות שמצטרפת לגביע. צילום: רולי שטיינר
(יש אליפות! "בגין", המאמן וצלחת האליפות שמצטרפת לגביע. צילום: רולי שטיינר)
במשחק הגמר גמלה "בגין" לאלופה אשתקד, "נווה דליה א'" (להלן: נד"א), שגברה עליה בגמר של השנה שעברה.
גיבורות "מאמאנט" מעופפות. צילום: רולי שטיינרגיבורות "מאמאנט" מעופפות. צילום: רולי שטיינר
גיבורות "מאמאנט" מעופפות. צילום: רולי שטיינר
(גיבורות "מאמאנט" מעופפות. צילום: רולי שטיינר)
בשבת שעברה, נערכו משחקי הדירוג ובסופם גם המשחק הראשון בגמר, בו ניצחה "נד"א". במוצ"ש ניצחה "בגין" בשתי המערכות הראשונות (16:21, 21:23) והאליפות הוכרעה במערכת זהב שהייתה צמודה ומותחת ניצחה "בגין" 11:15 והקפטנית אורלי הניפה את צלחת האליפות.
משחק הגמר היה צמוד ומותח. צילום: רות רזגורמשחק הגמר היה צמוד ומותח. צילום: רות רזגור
משחק הגמר היה צמוד ומותח. צילום: רות רזגור
(משחק הגמר היה צמוד ומותח. צילום: רות רזגור)
"אומרים שניתן לשבור אצבע בקלות רבה, אבל כאשר חמש אצבעות מתלכדות יחדיו לאגרוף קמוץ, משיגים כוח בלתי מתפשר", סיכמה עו"ד טלי כהן כלש בשם קבוצתה הדאבליסטית, "הכדורשת הוא ספורט קבוצתי, וככזה , לכל אחת מבנות הקבוצה, לרבות המאמן הנפלא יובל פינקלשטיין, תפקיד מכריע בדרך אל הניצחון. התמיכה המוראלית, הטפיחה על השכם, החיזוק, העידוד והפירגון ההדדי, הם מהות כוחה של קבוצת "בגין". הספורט משולב בהנאה גדולה כי "בגין, זה JOY ". אין הרבה חיידקים בריאים, ממליצה לכל אחת מתושבות העיר, להידבק בחיידק הכדורשת". בזכות זכייתה, תייצג קבוצת "בגין" את ראש העין בטורניר אלופת האלופות של "מאמאנט" הארצי.
נתנו פייט גדול והסתפקו במקום השני. בנות "נווה דליה א'", האלופה היוצאת. צילום: רולי שטיינרנתנו פייט גדול והסתפקו במקום השני. בנות "נווה דליה א'", האלופה היוצאת. צילום: רולי שטיינר
נתנו פייט גדול והסתפקו במקום השני. בנות "נווה דליה א'", האלופה היוצאת. צילום: רולי שטיינר
(נתנו פייט גדול והסתפקו במקום השני. בנות "נווה דליה א'", האלופה היוצאת. צילום: רולי שטיינר)
העוקבים האדוקים אחר הליגה וסיקורה, כבר מכירים את המשפט "המשחק הוא רק חלק מהסיפור ומדובר פה בהרבה יותר מכדור ורשת". מאמאנט מהווה את פרויקט האימהות הספורטיבי- חברתי- קהילתי הגדול בישראל ושמה לה למטרה להנחיל את תרבות הספורט בקרב אימהות ודרכן להשפיע על הילדים ועל המשפחות.
לצד האימונים והמשחקים, שחקניות הליגה מבצעות פרויקטים רבים בתחום המעורבות החברתית בקהילה המקומית בנוסף לפעילות הארצית.
הליגה פועלת ברוח המצפן החינוכי, השופטים והרשמים הם בני ובנות נוער הפועלים בהתנדבות כחלק מהמעורבות החברתית שלהם והשנה הוכשרו שבעה מהם בקורס שופטים באקדמיה של "מאמאנט".
עבור השחקניות מהווה הליגה מקום מפגש חברתי, הרחבת מעגלי החברות וגאוות יחידה.
הקפטניות וחברות מנהלת הליגה. הרבה יותר מכדור ורשת. צילום: רולי שטיינרהקפטניות וחברות מנהלת הליגה. הרבה יותר מכדור ורשת. צילום: רולי שטיינר
הקפטניות וחברות מנהלת הליגה. הרבה יותר מכדור ורשת. צילום: רולי שטיינר
(הקפטניות וחברות מנהלת הליגה. הרבה יותר מכדור ורשת. צילום: רולי שטיינר)
מספר השחקניות בליגה נמצא בגידול מתמיד ובמינהלת הליגה מסבירים מדוע. "הגידול בליגה משקף כמובן את הצמיחה חסרת התקדים של העיר ומביאה לידי ביטוי את שאיפתנו להוות גורם קולט, מחבר, ומהנה לתושבות העיר החדשות ולבני משפחותיהן", מספרות חברות המינהלת, "כחלק מהרצון לחבר בין תושבי העיר ערכנו לכבוד יום המשפחה את טורניר "קידנט" לילדים בו שיחקנו יחד כדורשת תוך הטמעת עקרונות של עבודת צוות ועידוד חיובי.
"במקביל, אנו פועלות לפתוח בעיר ליגת "מאמאנט גולד" הנותנת מענה לבני הגיל השלישי, ומייצרת עבורם מסגרת לעיסוק ספורטיבי וקשר חברתי. אנו מקוות שבשנה הבאה באולם הזה נוכל לראות אותם כחלק בלתי נפרד מהליגה שלנו".
טבלת הליגה הסופיתטבלת הליגה הסופית
טבלת הליגה הסופית
(טבלת הליגה הסופית)
עוד במסגרת הפעילות החברתית/קהילתית שמקיימת הליגה, רכשו שחקניות הליגה כמאתיים משלוחי מנות מפרויקט "חיים לאלון" ותרמו אותם לאקי"ם, לצהרוניות בעיר ולמרכז לנוער בסיכון. לצד מתנדבים מיחידת "שלדג", קיימו השחקניות שני ערבי תרבות לאזרחים וותיקים בעיר. בפסח, ערכו בנות הליגה יום ספורט לדיירי כפר "בני ציון", בצוותא עם חניכי תנועת "הצופים".
מאמאנט פועלת על פי מודל של קבוצות בית ספריות, מתוך תפיסה של יצירת גיבוש והזדהות סביב בית הספר כמוקד קהילתי, וכן כמנוף להשפעה על הילדות והילדים . "מאמאנט" מהווה דוגמה אישית לפעילות גופנית, אורח חיים ספורטיבי והעצמה נשית.
אגב, לא רק השחקניות, הקהל, השופטים והרשמים הם חלק מהגאווה העירונית.
מחצית מקבוצות הליגה העסיקו השנה מאמנות תושבות העיר, שצמחו בליגה שלנו ועברו קורס מאמנים של "מאמאנט". גם הרכזת המקצועית של הליגה, עדי, גדלה ב"מאמאנט" כשופטת מוערכת בליגה, במסגרת המעורבות החברתית שלה בתיכון.
וזאת רק ההתחלה. "פנינו קדימה לעונה הבאה ולעונות הבאות", מספרות חברות מנהלת הליגה, "יש לנו חזון ושאיפות להמשך, אבל אנו צריכות שותפים איתם נוכל לצעוד לאתגרים הבאים, שיתנו סיוע לוגיסטי ואם אפשר – גם כלכלי ויחד נמשיך ונקיים את המפעל המדהים הזה שנקרא "מאמאנט" ראש העין".
ואת הטוב ביותר שמרנו לסוף. כמדי שנה, באירוע הסיום נכלל גם חלק אמנותי. השנה, בהשראת זכייתה של נטע ברזילי הנפלאה באירוויזיון עם הלהיט "TOY", הפך החלק האמנותי למזמר ורוקד במיוחד. חבל להכביר במילים. צפו בסרטון, תתמכרו ויאללה, להתחיל להתכונן לעונה הבאה. פגרה נעימה!