דיירי "בני ציון" ושחקניות "מאמאנט". צילום: נעמי מאיר גרברדיירי "בני ציון" ושחקניות "מאמאנט". צילום: נעמי מאיר גרבר
דיירי "בני ציון" ושחקניות "מאמאנט". צילום: נעמי מאיר גרבר
(דיירי "בני ציון" ושחקניות "מאמאנט". צילום: נעמי מאיר גרבר)
בליגת "מאמאנט", המשחקים (וזאת כבר עובדה ידועה), הם רק חלק מהסיפור.
הליגה בראש העין נמצאת בימים אלה בפגרת פסח, אבל השחקניות נפגשו גם במהלכה ואתמול הן לקחו חלק בפעילות מיוחדת במינה.
פעילות הכדורסל ביום הספורט. צילום: נעמי מאיר גרברפעילות הכדורסל ביום הספורט. צילום: נעמי מאיר גרבר
פעילות הכדורסל ביום הספורט. צילום: נעמי מאיר גרבר
(פעילות הכדורסל ביום הספורט. צילום: נעמי מאיר גרבר)
בנות "מאמאנט", חלקן מלוות בילדיהן, הגיעו לכפר "בני ציון" שבעיר והרימו יחד עם צוות המקום יום ספורט לכ-200 דיירי ותלמידי ארגון "אלאור".
"אלאור" הינו ארגון לבעלי צריכים מיוחדים ו"בני ציון" מהווה חלק ממנו ומיועד לבוגרים בעלי מוגבלות שכלית והתפתחותית. ברחבי הארץ פרוסות כעשר מסגרות של הארגון.
על מגרש הכדורשת. צילום: נעמי מאיר גרברעל מגרש הכדורשת. צילום: נעמי מאיר גרבר
על מגרש הכדורשת. צילום: נעמי מאיר גרבר
(על מגרש הכדורשת. צילום: נעמי מאיר גרבר)
הפעילות, עליה פקדו בנות "מאמאנט" כללה, בין השאר, תחנות כדור-סל, באולינג, מצנחים, מוזיקה טובה וריקודים. מרכז הפעילות היה משחק כדורשת בו שיחקו בצוותא אנשי "אלאור" עם שחקניות "מאמאנט".
בהמשך נהנו הדיירים ממופע והפעלות של בנות "מיומנה" ומנגל, בטרם הסתיים לו יום פורה ועמוס חוויות שהוכיח כי בספורט אין אף מגבלה.
"מאמאנט" ראש העין מקיימת קשרי קהילה קבועים לאורך השנה עם כפר "בני ציון" ואין ספק שהקשר הוא פורה והדדי, כפי שכתבה שחקנית הליגה, עו"ד טלי כלש, שהשתתפה בפעילות עם בנה. "למי שמחפשת כרטיס זכייה במפעל הפיס, ולעתים (רק לעתים), מקטרת או שוכחת שהמפעל נמצא לכולנו בבית, אני ממליצה בחום לרשום ביומן של שנה הבאה את פעילות יום הספורט בכפר בני ציון", כתבה עו"ד כלש, " חוויה מעצימה, מרגשת ומשמחת. מקום מיוחד במינו. יוני (בן 7) התלווה אליי ועזר בהפעלות. לא יכולתי לבקש "שיעור" טוב יותר עבורו.
בנות "מאמאנט" ראש העין וילדיהן. תמונה קבוצתית של אלופות. צילום: באדיבות השחקניותבנות "מאמאנט" ראש העין וילדיהן. תמונה קבוצתית של אלופות. צילום: באדיבות השחקניות
בנות "מאמאנט" ראש העין וילדיהן. תמונה קבוצתית של אלופות. צילום: באדיבות השחקניות
(בנות "מאמאנט" ראש העין וילדיהן. תמונה קבוצתית של אלופות. צילום: באדיבות השחקניות)
אני רוצה להודות לנשות מאמאנט רה"ע על היוזמה הברוכה, להנהלת כפר בני ציון על האירוח המקסים ולדיירי המקום המיוחדים, שאפשרו לנו הצצה לעולמם, חלקו איתנו את החיוכים מאוזן לאוזן והעניקו לנו הזכות לתת".
שחקניות "מאמאנט" ראש העין מקפידות לשמור על קשר הדוק עם הקהילה ולקיים פעילויות למענה כמעט ללא הפסקה. בפורים האחרון, למשל, תרמו שחקניות הליגה כמאתיים משלוחי מנות שחולקו במסיבה שהתקיימה עם מתנדבים מיחידת שלדג, לילדים באקים ולילדי צהרונים בעיר.
ולצד הפעילות הענפה, בליגה לא שוכחים את הסיבה העיקרית בגינה נוסדה והיא תשוב לפעילות במוצאי השבת הבא (14/4).