הנחלים עדיין רק חוצים את ראש העין בדרכם אל הים, לחופו היא לא נושקת, אבל זה לא מונע מהעיר להתהדר באלוף גלישה משלה. תום ראובני זכה בסוף השבוע האחרון באליפות העולם לנוער בגלשני רוח מהדגם האולימפי RSX (עד גיל 19) שנערכה בגארדה, איטליה. ראובני, שהתחיל לגלוש בזמן שמשפחתו הייתה בשליחות בדאבלין בירת אירלנד, הפך לאחד מהשמות החמים במימי הגלישה הארציים.
תום ראובני אחרי עוד שיוט מוצלח. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליהתום ראובני אחרי עוד שיוט מוצלח. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה
תום ראובני אחרי עוד שיוט מוצלח. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה
(תום ראובני אחרי עוד שיוט מוצלח. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה)
"הייתה תחרות מאוד קשה ומאוד אינטנסיבית", סיכם ראובני את האליפות, "הרמה הייתה מאוד גבוהה, הרבה מתחרים מאוד טובים. הייתי בין השלושה הראשונים לאורך כל התחרות, וביום האחרון ניצחתי את שיוט הגמר מה שהבטיח עבורי את המדליה."
כבר עכשיו ברור שראובני, שנמנה על סגל נבחרת ישראל הבוגרת, צפוי להיות מהמועמדים המובילים לכרטיס היחיד לאולימפיאדה בטוקיו 2020. האלוף לא מנמיך ציפיות. "השאיפה היא למדליה אולימפית בהמשך והכיוון הוא כבר לטוקיו", סיפר, "בגלישת רוח יש רק מקום אחד לכל מדינה, כך שהקרב מאוד גדול."
הנער והים. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליההנער והים. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה
הנער והים. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה
(הנער והים. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה)
אלא שהדרך לטוקיו ארוכה. בדרך הוא ייאלץ לגבור על השמות הכי גדולים בגלישה הישראלית כמו מדליסט הארד שחר צוברי, סגן אלוף העולם נמרוד משיח, ואף על יואב עומר – שניצח בשתי אליפויות העולם לנוער שקדמו לזו. גם הוא יודע שקל זה לא הולך להיות. "מולי יעמדו שני ענקים (צוברי ומשיח) ואליהם יתווספו גולשים מעולים נוספים שעלו מהנוער לבוגרים", הסביר ראובני והוסיף "כמו יואב עומר שהוכתר פעמיים לאלוף העולם לנוער ועוד כמה מתחרים טובים. הגולש הטוב ביותר יזכה בכרטיס לטוקיו. אנחנו עובדים עכשיו ביחד כנבחרת, כך שהרמה מאוד גבוהה. אני מתאמן עם נבחרת הבוגרים בשדות ים וישן שם רוב השבוע. הפסקתי ללמוד בתיכון ואני לומד לבגרויות לבד בתיכון אקסטרני במקביל לעבודה בנבחרת".
קבלת פנים של אלוף. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליהקבלת פנים של אלוף. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה
קבלת פנים של אלוף. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה
(קבלת פנים של אלוף. צילום: אביתר מור, מועדון השיט בני הרצליה)
הגלישה, סיפר ראובני, זורמת בגנים המשפחתיים. "אבא שלי היה גולש לא תחרותי", הסביר, "הוא עשה זאת כתחביב במשך המון שנים. מגיל צעיר הוא היה לוקח אותי לים, כך שלמעשה בגיל 8 כבר התחלתי לגלוש. באותה תקופה גרנו בדאבלין ושם גלשתי במשך שנתיים לבד. בגיל 10 חזרנו לארץ ומיד הצטרפתי למועדון בני הרצליה. משם התגלגלתי לאיפה שאני עכשיו."
גם נתי, אחיו בן ה-15, ממשיך המורשת המשפחתית. בעוד שבועיים ייסע האח הצעיר, סגן אלוף ישראל בשייט, לאליפות העולם בבלגיה.
השבוע, עם חזרתם לבית בראש העין, הגיעו השניים לישיבת מועצת העיר, שם פגשו בראש העיר שלום בן משה וקיבלו מענק כספי המוענק לספורטאים מצטיינים.
בני משפחת ראובני עם ראש העיר. צילום: באדיבות העירייהבני משפחת ראובני עם ראש העיר. צילום: באדיבות העירייה
בני משפחת ראובני עם ראש העיר. צילום: באדיבות העירייה
(בני משפחת ראובני עם ראש העיר. צילום: באדיבות העירייה)