את עוז פרץ, תושב ראש העין, תפסתי לשיחה בדיוק בעיצומו של שיעור פילאטיס, האירוע הכי מסעיר בלו"ז שלו בימים אלה.
פגרת הקורונה, שאת קיצה איש לא יכול אפילו לנחש, השביתה לחלוטין את אימוני כל קבוצות הכדורגל בארץ ובהפועל פ"ת קבוצתו, כמו ברוב הקבוצות, שלחו לשחקנים תכנית אימונים יומית שמטרתה לנסות, לכל הפחות, לשמור על כושר סביר.
פרץ, כמו תלמיד מחונן, התיישב לאחר השיחה לצפות במשחק הליגה האחרון של הפועל, בו הפסידה לבית"ר ת"א/בת ים. "קיבלנו מדולב האנליסט של המועדון את המשחק ערוך", הוא מסביר, "מנסה לשמור על איזושהי שגרה". פרץ, אם תרצו, מתכונן למבחן שאין לו כרגע תאריך. "אני מת כבר לחזור ולהתאמן, לרוץ עם כדור ובינתיים עושה מה שאומרים לנו", הוא מוסיף, "בינתיים אנחנו שומרים על קשר בין השחקנים רק באמצעות הטלפון".

עוז פרץ מסיים משחק. מתי ישוב ללבוש את מדי הקבוצה?עוז פרץ מסיים משחק. מתי ישוב ללבוש את מדי הקבוצה?
עוז פרץ מסיים משחק. מתי ישוב ללבוש את מדי הקבוצה?
(צילום סער כרמלי, הפועל פ"ת)

העונה נגדעה באיבה, אבל מבחינת מטרות, היא די אבודה מבחינתכם.
"אנחנו לא חושבים כרגע על המשך העונה, אלא רק על לחזור, להתאמן, להיות בשגרה. אנחנו לא חוששים שיבטלו את הליגה, כי אנחנו לא במאבקי צמרת, לא ירידה וגם לפלייאוף הסיכויים שלנו קלושים מאוד. אבל יש פה אנשים שרוצים להתקדם, שהמשחקים שנותרו היו אמורים לקבוע להם את החוזה הבא ויכול היה לשנות להם את העונה".
אגב, כל מי שעוקב אחרי פרץ ושאר שחקני הקבוצה ברשתות החברתיות, ודאי יודע שהחלוץ יכול להיות גורם מפיץ קורונה לא קטן, בשל החיבה שלו לצלם סטוריז בהם רואים אותו "מכפכף" חברים לקבוצה, מגע שהיום אסור. "מזל גדול שעצרו את האימונים", הוא אומר בחיוך.
מה לדעתך צריך לעלות בגורל העונה הזאת?
"אני לא חושב שצריך להכריז כבר עכשיו על סיום העונה. אם בעוד חודש או חודשיים יחליטו שאפשר לחזור ולשחק? יש קבוצות שהשקיעו רבות כדי לעלות ליגה, לזכות באליפות, או כדי לשרוד ומגיע להן שימוצו כל האפשרויות מהעונה הזאת".
אגב, נכון להיום, השחקנים אמורים להמשיך ולקבל את שכרם כרגיל, כך מספר פרץ, אבל גם הוא יודע שהדברים יכולים להשתנות. "במקצוע שלנו אין יציאה לחל"ת, כי לנו אין גם אפשרות לבקש חופש ויש לנו חודשיים בלי שכר בכל שנה בקיץ", הוא מסביר, "ומה עושה שחקן שעיקר השכר שלו מורכב מפרמיות על נקודות ונשאר עכשיו כמעט בלי שכר? יש הרבה מאוד בעיות שמתעוררות סביב הדבר וכרגע לא נראה שיש למישהו תשובה".
"