מלון חדש ומרכז כנסים בינלאומי יוקם בראש העין. כך הודיעה בימים האחרונים העירייה. המלון מתוכנן לקום בסמוך לגן הלאומי מגדל צדק בעיר.
במרכז המתוכנן יהיו מלון עם 120 חדרים ברמה A שעל פי משרד התיירות ייתן מענה זמין והולם לאלפי צוותי האוויר המגיעים לנתב"ג לאורך כל השנה ולאנשי עסקים בינלאומיים המגיעים לפגישות עסקיות בפארק אפק בראש העין ובאזור המרכז.
הדמיית המלון החדש בראש העיןהדמיית המלון החדש בראש העין
הדמיית המלון החדש בראש העין
(באדיבות עיריית ראש העין)
עוד מתוכנן במתחם, מרכז כנסים בינלאומי שיוכל לקלוט כ-400 אורחים, וקאנטרי קלאב כולל בריכה אולימפית לתושבי העיר. במשרד התיירות מעריכים כי למלון ולמרכז הכנסים יש פוטנציאל גבוה להצליח והבטיחו לסייע להצלחת המיזם.
התוכנית לאישור תב"ע לשטח שבו יוקם המיזם התיירותי נמצאת בהליך אישור סופי בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה וצפויה לקבל אישור בתוך מספר חודשים.
עבודות השימור והפיתוח של הגן הלאומי מגדל צדק ראש העין נמצאות בימים אלה לקראת סיום והגן הלאומי מתוכנן להיפתח לקראת סוף השנה. העבודות מתבצעות על ידי רשות הטבע והגנים בשיתוף עיריית ראש העין.
המתחם התיירותי נמצא בצידה הצפון מערבי של התוכנית (מתחת ל"קבר השיך") על שטח של כ- 42 דונם.
שלום בן משה, ראש עיריית ראש העין, מקדם את הקמת המרכז התיירותי החדש, ואמר: "בשנים האחרונות אני מוביל את חזון הפיתוח של ראש העין להיות מהערים המובילות בגוש דן. אני זוכר את ראש העין כיישוב קטן ונפלה בחלקי הזכות להגשים את תוכנית התיירות המשלבת טבע, גן לאומי, אתרים היסטוריים ונוף עוצר נשימה והכל במרכז הארץ".