גם בראש העין: תופעת השלכת הכפפות החד פעמיות לאחר שימוש על הרצפה בעיקר בסמוך לרשתות המזון לא פסחה על העיר. "הכפפות שאמורות לשמור עלינו, ממשיכות במקביל לזהם ולהרוס אותנו", אומרת בכאב תהילה רוטבאום תושבת העיר.
כפפות מושלכות בראש העיןכפפות מושלכות בראש העין
כפפות מושלכות בראש העין
(צילום: תהילה רוטבאום)
בשל נגיף הקורונה והרצון להימנע מהידבקות, אזרחים רבים מגיעים לרשתות המזון, כשהם חמושים בכפפות חד פעמיות מגומי על ידיהם. אלא שלאחר היציאה מהמרכולים ומהסופרים, רבים משליכים אותן על הרצפה.
"כשהגעתי לסופר כנראה מיהרתי ולא שמתי לב לעניין, אבל כשיצאתי ממנו והחזרתי את העגלה באזור החניה הייתי בהלם", מספרת רוטבאום שערכה קניות השבוע בסניף שופרסל שברחוב משה דיין ונתקלה בתופעה בעצמה. "אחר כך התברר לי שבמפלס התחתון המצב הרבה יותר גרוע.
"נדהמתי עוד מהתגובות של האנשים. אחד אמר לי שיש להניח לנפשם של אותם אלו שזרקו את הכפפות בגלל הלחץ מהקורונה, אבל מה הקשר? אז בואו נזרוק את כל הזבל שלנו בחוץ. אפשר להשאיר שקית ברכב ולזרוק אליה את הכפפות, וכאן עוד היה פח אשפה שמוצב במרחק של מטרים בודדים. מה הבעיה לזרוק שם?".
למה את חושבת שזה קורה?
"אנשים עדיין נמצאים באיזו בועה. אני חושבת שהדברים שקרו מתחילת השנה מהווים סוג של קריאת השכמה לכדור הארץ ואנשים לא מתעוררים. גם השריפות באוסטרליה, גם השטפונות במקומות רבים ואצלנו , עכשיו הקורונה. יש סימנים שצריך לשים לב ואנשים מתעלמים".
תושב אחר הוסיף: "מלבד הפגיעה באיכות הסביבה זה גם ממש לא אסתטי, לא סטרילי, ואי אפשר לדעת אם זה לא מעביר חיידקים. אנשים צריכים לחשוב פעמיים לפני שעושים דבר כזה, בוודאי בימים האלו".