ההורים חוזרים להפגין: ביום שלישי הקרוב יחל ההליך הפלילי בעניינה של הגננת המתעללת, כרמל מעודה, בבית המשפט המחוזי בלוד בדיון בו אמור להיקרא כתב האישום על 18 סעיפיו. קודם לכן, יחזרו ההורים למחות מול ביתה בהפגנה שתתקיים מחר (שני) בשעה 20:00.
(הפגנת ההורים נגד הגננת כרמל מעודה - היום בבאר שבע | צילום: מוטי קמחי)
כזכור, בחודש יולי אשתקד הוגש כתב אישום חמור נגד מעודה שניהלה את גן משפחתון "בייבי לאב". מכתב האישום עולה כי מעודה תקפה 11 תינוקות ופעוטות בגן הילדים כשבין היתר כיסתה את ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה; קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות; הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה; טלטלה תינוקות, וכן העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים, למשך מספר שעות.
בהמשך שוחררה מעודה למעצר בית שיצא לפועל רק לאחר סחבת ארוכה שכן מספר ערבים לשחרורה חזרו בהם כתוצאה מלחץ ציבורי שהופעל עליהם. ביום שלישי כאמור יחל ההליך הפלילי בדיון בבית המשפט המחוזי בלוד.
לקראת הדיון פירסמה ניקול דניאל חג'בי, אחת האמהות מהגן פוסט ובו כתבה בין היתר "ביום שלישי הקרוב ניפגש ושוב, מתהפכת לי הבטן, שוב אני חוזרת לאותם ימים בהם התרסקתי והייתי חייבת לעמוד על שתי רגליים ולהחזיק משפחה, ולשמור איכשהו על שפיות. היו רגעים שהרגשתי שהרסת לי את החיים, שלעולם כבר לא יהיו לי את החיים שתכננתי לעצמי, שעכשיו אני שבויה שלך לנצח, שבויה של הכאב, שבויה של הטראומה.
"איבדתי עניין בכל החיים הקודמים שלי, בכל החלומות שלי..אני לא אפרט כאן מה זה אפילו עשה לזוגיות שלי.. אז לקחתי פסק זמן כי שבעה חודשים שרצתי מרתון בלי לקחת אוויר, סוף סוף נשמתי,
בכיתי, נזכרתי, כאבתי.. וכמו עוף החול חזרתי לחיים. חוזרת ללימודים, מתחילה לעבוד, משקיעה במשפחה שלי, נפגשת עם חברות.. אז לא הצלחת להרוס לי את החיים.. אני משקמת את שלי.. ואני בוודאי משקמת את של הילדים".
כאמור, מחר (שני) בשעה 20:00 יגיעו ההורים הכואבים אל ביתה של מעודה בראש העין להפגנה והם קוראים לתושבים נוספים להגיע "כי לילדים שלנו יש רק אותנו".