בעקבות דיווחים על נהיגה מסוכנת בשכונת פסגות אפק: נפתחה עצומה הקוראת לעירייה לפעול לשיפור הבטיחות בכביש בן גוריון.
כזכור, מזה מספר חודשים שתושבי השכונה מדווחים על כלי רכב, אופנועים ורכבי ספורט כאחד, בעלי אגזוזים כפולים או אגזוזי לחץ שנוסעים במהירות מופרזת בשעות הלילה, גורמים למטרדי רעש ומסכנים את עצמם ואת התושבים.
דוהרים בכביש בראש העיןדוהרים בכביש בראש העין
דוהרים בשדרה
(צילום: פרטי)
לדברי התושבים מדובר במטרד המתרחש כמעט מדי יום, בדרך כלל לאחר השעה 22:00 ומתגבר בעיקר בסופי השבוע, אז יוצאים אופנוענים ובעלי רכבי ספורט לנסיעה בשכונה, לעתים יחד ולעתים לחוד, בעיקר באזור הרחובות שבזי, בן גוריון ונדין גורדימר.
העירייה מסרה בתגובה לדברים לפני מספר שבועות כי תגביר את הסיורים באזור וכן תעביר את הנושא לבחינה מול משטרת ישראל. לתושבים זה לא הספיק והם פתחו עצומה בה הם דורשים מהעירייה לבצע עבודות לשיפור הבטיחות בכביש כגון: "הוספת פסי האטה מספר מטרים לפני ואחרי מעברי חצייה וכיכרות, הוספת תמרורים מוארים לפני מעברי חצייה וצביעה מחדש למעברי חצייה ברחוב וברחובות שמתחברים אליו".
בעירייה מסרו היום בתגובה להחלטה להחתים עצומה: "כביש שדרות בן גוריון נמצא בעדיפות לטיפול בכל הקשור לבטיחות בדרכים. ראש העירייה שלום בן משה הנחה את מהנדס העיר ביחד עם יועץ תחבורה ייעודי לנושא לבדוק פתרונות לנושאים הבטיחותיים. ביום שלישי הקרוב יתקיים סיור מקצועי של ראש העיר וצוותי התחבורה במקום. אנחנו מברכים על יוזמת התושבים ומשתפים פעולה עם דרישתם באופן מלא".