הכדורגל בראש העין אמנם לא בין המובילים בארץ, אך כן גורם לסערה בעיר בימים האחרונים. הסיבה: סיום התקשרות בקיץ הקרוב, בין העירייה לבין רשת "גיל גול" שמזה 5 שנים מפעילה בעיר חוגים וקבוצות לילדים ובני נוער, החלטה שעוררה זעם רב בקרב הורים רבים לאור שביעות רצונם מפעילות הרשת. אתמול (ראשון) הוגשה עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי נגד עמותת הספורט בעירייה.
1 צפייה בגלריה
כדורגל ילדים
כדורגל ילדים
כדורגל ילדים
(צילום המחשה: shutterstock)
הרשת למעשה מפעילה את תחום הכדורגל בעיר, שכולל כאמור חוגים שונים וקבוצות ילדים ונוער הרשומות בהתאחדות לכדורגל, החל משנת 2017 כשההסכם עימה מחודש מעת לעת.
בעוד ההורים וגיל גול טוענים כי החוזה הנוכחי עימם נחתם לשנתיים, עומר רצון, מחזיק תיק הספורט בעירייה טוען כי סוכמה התקשרות לשנה אחת בלבד, וכן כי בגיל גול לא עמדו בהתחייבות במכרז.
לפני כשבועיים, הוציא מועדון גיל גול הודעה להורים בראש העין, בה נכתב: "אתמול, 13/4, התבשרנו באופן פתאומי על הפסקת התקשרות מצד עמותת הספורט (באמצע הסכם המיועד להסתיים בחודש יולי 2023) ללא שום מתן הסבר או נימוק".
קראו גם:
צוות גיל גול ציין כי מאז החל להפעיל את תחום הכדורגל בעיר, גדל מספר השחקנים הצעירים המקומיים מ-150 ל-1,300. "כל סקרי דעת ההורים מצביעים על שביעות רצון ברמה הגבוהה ביותר מכל מפעלנו בעיר...", הוסיפו בגיל גול. "למעשה כיום לדעת טובי אנשי המקצוע, הכדורגל הוא הענף המוביל בעיר. כמו כן חשוב לציין שההכנות לעונת 22/23 כבר מצויות בהילוך גבוה מאוד: הוזמן ביגוד וציוד בשווי כולל של 200 אלף שקלים, חוזים נחתמו עם מאמנים שויתרו על הצעות אחרות לטובתנו".
ברשת הוסיפו ותקפו את העירייה: "חשוב לציין שעמדנו בכל אחד ואחד מסעיפיי המכרז כפי שמופיעים בחוברת המכרז (והחוזה המוצמד) שהופצו בקיץ האחרון, וזאת כאשר עמותת הספורט הפרה מצידה סעיף אחר סעיף. בין ההפרות המרכזיות מצד עמותת הספורט: לא העמידה משרד לצורך גבייה ושירות לקוחות כמתחייב במכרז, לא העמידה את מתקן נצבא (הסייג היחיד הוא שלא התחייבו שהוא יהיה פעיל בתחילת העונה), לא הוצב מפקח על הפרויקט כמתחייב במכרז ולא היה למעשה כל שירות ניהולי או מקצועי מצד עמותת הספורט...".
המכתב כאמור, הכעיס הורים רבים ברחבי העיר שהציפו את הרשתות החברתיות בפוסטים נגד סיום ההתקשרות לאור שביעות הרצון מהשירות שהם וילדיהם מקבלים מהרשת הארצית. "השירות שגיל גול נותנים לנו הוא מדהים, לא פחות מזה", אומרת תושבת העיר שילדיה משתתפים בחוגים ובקבוצות השונות.
"הילדים מקבלים מעטפת חינוכית רחבה מעבר לזו הספורטיבית שהם מקבלים במגרש. המאמנים מחדירים בהם ערכים של משמעת, סדר, מלמדים אותם מהם סדרי העדיפויות בחיים- כיבוד האחר קודם כל, להיות תלמידים טובים בבית הספר ורק אחר כך הם יהיו שחקני כדורגל טובים. המאמן על המגרש הוא גם דמות חינוכית לכל דבר ואם יש בעיה עם הילד אני מתקשרת אליו".
אתם בקשר מול העירייה בנושא?
"לפי מה שהבנתי היו הורים שנפגשו עם עומר רצון, מחזיק תיק הספורט שאמר כי בשל יציאה למכרז מאוחר בשנה שעברה, היה רק מפעיל אחד שניגש למכרז ולכן הוחלט על הסכם לשנה שהיה ברור וידוע לכולם.
"קל להסתתר מאחורי אמירות כמו 'החוזה מסתיים', 'יש הליכים משפטיים' וכו' אבל יש לך אחריות ציבורית. וכשיש לך אחריות ציבורית אתה צריך להסביר איך המהלכים שאתה מבצע הם לטובת תושבי העיר ולזה לא קיבלנו תשובה. מפעל הכדורגל בעיר הוא קונצנזוס ואנחנו לא רוצים שיהרסו אותו".
לאור הביקורת שהופנתה כנגד העירייה ובמיוחד כנגד עומר רצון, הוא פרסם ביום שישי פוסט ברשת החברתית בו כתב: "גיל גול לא עמדו בהתחייבות במכרז!!!... בשנת הקורונה התקבלה החלטה בדירקטוריון עמותת הספורט לתת הארכה לשנה לגיל גול מעבר לחוזה ההתקשרות ובמקביל הערכות יציאה למכרז בחודשי אפריל-מאי 2020 דבר שלא קרה!
"יצא מכרז חדש למרות החלטת הדירקטוריון במועד מאוחר לקראת הקיץ שלא איפשר הזדמנות אמיתית למציעים להשתתף במכרז. המציעה היחידה הייתה גיל גול! החלטה שהתקבלה ע״י הדירקטוריון לאחר קבלת הבהרות ודגשים למציע היחיד ״גיל גול״ אשר התחייבה בעמידה בתנאים ובדגש להצעה שהתקבלה על ידם התקשרות לשנה! זאת על מנת לשמור ולמלא את אחריות הציבורית ודגש בדאגה לילדים לקבל את הטוב שניתן. גיל גול מוזמנים להתמודד ולהשתתף במכרז החדש הגשה עד לתאריך 12/5.
"אינני עובד אצל אף מפעיל וכך אמשיך לפעול באחריות גדולה בראייתי שליחות ציבורית שלמענה נבחרתי... ברור לי שישנם גורמים אינטרסנטים ״ומטעם״ שמנסים להפוך את הדברים ולהטיל רפש. לא ארתע ממשיך בפעילותי הציבורית באחריות גדולה ודאגה אמיתית לילדים בעיר (ברור לי שיש שחושבים אחרת)".
מגיל גול נמסר: "העניין נמצא בהליכים משפטיים. אנו נמתין שבית המשפט יאמר את דברו".
מהעירייה טרם התקבלה תגובה.
כל העדכונים - חדשות ראש העין