טרגדיה גדולה: רחל כהן בת ה-80 נהרגה בתאונת הדרכים ביום ראשון בצהריים בשדרות שלמה המלך בראש העין, 14 שנה אחרי שהייתה מעורבת בתאונה בכביש 66 בצפון בה נהרגו בעלה, סעדיה כהן, ואימה רומיה וחש.
2 צפייה בגלריה
רחל כהן (משמאל), זירת התאונה (מימין)
רחל כהן (משמאל), זירת התאונה (מימין)
רחל כהן (משמאל), זירת התאונה (מימין)
(צילומים: רחל כהן - מתוך הרשת החברתית, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים; זירת התאונה - דוברות איחוד הצלה)
לדבריו של קרוב משפחתה, אריה חמרני, רחל עשתה את דרכה לקניית כיבוד עבור ערב לימוד לנשים שתכננה לקיים בביתה ברחוב אפק כמדי חודש, אלא שבצומת הרחובות שלמה המלך ושבזי היא נפגעה קשות ככל הנראה מאוטובוס שעבר במקום וכעבור זמן קצר נקבע מותה.
בהמשך, בוחני התנועה של מרחב שרון פתחו בחקירת נסיבות התאונה ועיכבו לחקירה את נהג האוטובוס - תושב ראש העין בן 59.
כאמור, לפני 14 שנה, בחודש יוני 2008, הייתה רחל מעורבת בתאונת דרכים בכביש 66 ליד קיבוץ הזורע, כשהרכב בה נסעה התנגש חזיתית במונית שהגיעה ממול. בעלה של רחל שנהג ברכב ואימה שישבה לידו נהרגו והיא נפצעה קשה. גם נהג המונית והנוסעת שלצידו נהרגו. מאז נותרה רחל ללא משפחה גרעינית.
רחל, הייתה דמות מוכרת ואהובה בראש העין אבל לא רק, כשלאחר שנים רבות בהן שימשה כסייעת בגני ילדים בעיר, היא התנדבה במשך שלושים השנים האחרונות בבית החולים שניידר. "רחל הייתה אישה ישרה שהקדישה את כל הונה ומרצה לצדקה ולטובת הכלל", אומר חמרני, אחיינו של בעלה המנוח.
2 צפייה בגלריה
זירת התאונה
זירת התאונה
זירת התאונה
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
קראו גם:
בת מנחם, שעובדת בבית החולים שניידר בו התנדבה רחל שלוש פעמים בשבוע, אמרה היום כי "לרחל אמנם לא הייתה משפחה מדרגה ראשונה אך תמיד הייתה מוקפת באנשים שאהבו אותה.
"מי שהיה רואה אותה במחלקה לא היה מאמין שהיא בת 80. כשהיא הייתה נכנסת היה אור במחלקה. היא הייתה מתנדבת מיוחדת, כולם אהבו אותה, היא הייתה אמא של כולנו ועבורי היא הייתה דמות משמעותית מאוד.
"היא טיפלה בכולם יותר ממה שטיפלה בעצמה, הייתה עוזרת לצוות, למטופלים ולהורים, היה אכפת לה מכל אחד ואחד ואם היה צריך משהו הייתה רצה ממקום למקום כדי להביא. תמיד עזרה לכולם עם הרבה אהבה. זו אבדה מאוד קשה בשבילנו, עצוב פה לכולם ואנחנו כואבים את לכתה".
תודה ליוסי דמארי על הסיוע בהכנת הכתבה.
יהי זכרה ברוך.