נבחרת טל רובוטיקה | צילום: דוברות עיריית ראש העיןנבחרת טל רובוטיקה | צילום: דוברות עיריית ראש העין
נבחרת טל רובוטיקה | צילום: דוברות עיריית ראש העין
(נבחרת טל רובוטיקה | צילום: דוברות עיריית ראש העין)
כארבעה חודשים עמלה והתכוננה נבחרת רובו-טל, נבחרת הרובוטיקה של בית ספר טל, לתחרות FLL שהתקיימה בהיכל שלמה בתל אביב, והתוצאות מרשימות.
תוכנית FIRST Lego League (או בקיצור FLL) היא תחרות בינלאומית של ארגון "FIRST", המעודדת ילדים בכיתות ד' עד ט' לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש מדי שנה הקשור למציאות היומיומית.
האתגר כולל בנייה ותכנות רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, חקר ולימוד אודות נושא האתגר תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.
בהנחיית המדריכים, דמיונם הרב וכישוריהם, התלמידים מגלים עולם מרגש של אפשרויות המכשיר אותם להיות המהנדסים והמנהיגים של המחר. הנבחרת מורכבת מתלמדים נבחרים מכיתות ה'-ו'.
בתחרות שהתקיימה בשבוע שעבר הציגה הנבחרת לשופטים רעיון מקורי של מעלון אוטונומי המסייע לבעלי מוגבלויות לעלות לרכבת, ובנוסף זכתה הנבחרת במקום שני בקטגוריית 'תכנון מכני'.
התוכנית מובלת בבית ספר 'טל' על ידי יעקב מלכא מורה לרובוטיקה, מירב טפירו, אחראית התקשוב ומנהלת בית הספר, הדס קימל, וזאת ובשיתוף תלמידים מהתיכון המשמשים מדריכים לחבר'ה הצעירים. בקבוצה ביקשו להודות למדריכים אורי מדמוני, רוני אוקטן, שי קלין.