שני תושבי ראש העין שהואשמו בגידול ויצור סמים וכן בהחזקת כלים להכנת סם שלא לצריכה עצמית, זוכו מאשמה לאחר שהחיפוש שבוצע בביתם נעשה באופן לא חוקי.
על פי כתב האישום שהוגש ב-23 באוקטובר 2018, בחיפוש שנערך בדירה בראש העין כשבוע לפני כן, נמצאו הנאשמים כשהם מחזיקים במעבדה לייצור סמים מסוכנים מסוג קנבוס. הנאשמים גידלו אותם בשני חדרים שונים ובסך הכל נמצאו שתילים ועלים בתפזורת במשקל של כ-2.5 קילוגרמים. כמו כן נכתב כי הנאשמים החזיקו כלים המשמשים להכנת סם מסוכן, שלא בהיתר ולא לשימושם העצמי.
בדיון שהתקיים ב-20 במרץ 2019 הודו באי כוחם של הנאשמים בכל העובדות אולם טענו כי למרות שהחיפוש נערך בהתאם לצו בית משפט, החיפוש לא היה חוקי שכן הוא בוצע ללא נוכחות שני עדים והסם הוחזק לצורך צריכה עצמית, לכן הראייה שנתפסה איננה קבילה.
עו"ד פרידה וול. צילום: פרטיעו"ד פרידה וול. צילום: פרטי
עו"ד פרידה וול. צילום: פרטי
(עו"ד פרידה וול. צילום: פרטי)
לאחר דיונים נוספים בתיק, פסק לאחרונה שופט בית משפט השלום בפתח תקוה, עודד מורנו, כי "החיפוש שבוצע בדירה היה חיפוש בלתי חוקי המתעלם מהוראות בית המשפט בצו החיפוש וזכויות הנאשמים להליך הוגן", ובהמשך הורה "על פסילת הראיות החפציות (הסמים), הראיות הנגזרות (ההודעה), ההודאה והאמירות המפלילות מאת הנאשמים וקבלת הטענה בדבר אין להשיב לאשמה כך שהם מזוכים מהמיוחס להם בכתב האישום".
עו"ד אנה שכטמן קוגלר. צילום: פרטיעו"ד אנה שכטמן קוגלר. צילום: פרטי
עו"ד אנה שכטמן קוגלר. צילום: פרטי
(עו"ד אנה שכטמן קוגלר. צילום: פרטי)
עורכות הדין אנה שכטמן-קוגלר ופרידה וול, המייצגות את הנאשמים דרך הסנגוריה הציבורית, מסרו לאחר הפסיקה של השופט מורנו "אנו מברכות על החלטת בית המשפט הנכבד, אשר הובילה לתוצאה ראויה ומוצדקת אשר מעגנת את חשיבות השמירה על חוקיות החיפוש וזכויות החשודים".