הפגנה בנושא רעש המטוסים. צילום: שלומית מירוןהפגנה בנושא רעש המטוסים. צילום: שלומית מירון
הפגנה בנושא רעש המטוסים. צילום: שלומית מירון
(הפגנה בנושא רעש המטוסים. צילום: שלומית מירון)
המאבק ברעש המטוסים: לרשויות המקומיות ניתנה הארכה להגשת הערות והשגות לוועדה המחוזית בנושא שינוי נתיב המטוסים עד לכשבוע לפני מועד הדיון בועדה המחוזית שנקבע ל-15.3. בינתיים עמלים בעירייה על הגשת התנגדות יחד עם היועצים המקצועיים בנושא סעיפי הרעש ועם המחלקה המשפטית.
כזכור, לפני כשבועיים המועצה הארצית לתכנון ובניה החליטה להעביר תיקון לתכנית המתאר של נמל התעופה בן גוריון. המשמעות היא גידול בנחיתות מטוסים על מסלול 21, העובר מעל ראש העין, מה שעורר את זעמם של התושבים.
בתוך כך, במוצאי שבת האחרונה הגיעו מספר מפגינים למרכז המסחרי הישן ברחוב שבזי כדי למחות נגד התנהלות העירייה בנושא. בין היתר בשל אי עדכון מטה המאבק בהגשת השגות על ידי העירייה, תקצוב בסך 600 אלף שקלים לצורך מאבק נגד נחיתות המטוסים ותחנות הכוח, סכום זעום לדברי המפגינים, וכן כנגד אי הכללת נושא הנחיתות בהפנינג המחאה הצפוי בסוף החודש שיעסוק בנושא תחנת הכוח בלבד.
"המטרה של מטה המאבק היא למנוע את אישור תיקון מספר 3 לתמ"א 2/4 אשר יהפוך את חיי תושבי ראש העין העיר שגידול התושבים בה הינו הגדול בארץ . אנו פועלים כדי לשכנע את הגורמים הרגולטוריים כי ישנה חלופה ישימה למניעת הרעש מעל ראש העין וכן חלופות לעומס הצפוי בנתב"ג בשנים הקרובות. המאבק של ראש העין הינו מאבק ארצי אל מול הגורמים הרגולטוריים אשר מנסים לבצע מחטף וזאת במצב של חוסר משילות" .
אילו עוד צעדים אתם מתכננים?
"עובדים על הגשת השגות התושבים למועצה הארצית לתכנון ובניה. כמו כן מטה המאבק מתכנן צעדים נוספים בקמפיין ציבורי רחב וגיוס המונים לצרכי המאבק , בעיקר במשמעות של השפעות רעש מטוסים על היבטים בריאותיים בילדים".