בריכת חורף במגדל צדק | צילום: הקרן לשיקום מחצבותבריכת חורף במגדל צדק | צילום: הקרן לשיקום מחצבות
בריכת חורף במגדל צדק | צילום: הקרן לשיקום מחצבות
(בריכת חורף במגדל צדק | צילום: הקרן לשיקום מחצבות)
הקרן לשיקום מחצבות בשיתוף עם רשות הטבע והגנים סיימו את שיקום ארבע בריכות החורף בגן הלאומי מגדל צדק.
בריכות החורף הן חלק מפרויקט שיקום כולל של הגן הלאומי "מגדל צדק" ששימש בעבר כמחצבה ומשתרע על פני 1,700 דונם ועתיד להיות, עם סיום עבודת השיקום, הפארק השלישי בגודלו בישראל. פרויקט השיקום של "מגדל צדק" כולו מתבצע בשיתוף עם רשות הטבע והגנים ועיריית ראש העין, בהיקף של כ- 60 מיליון שקלים. בפרויקט שיקום בריכות החורף הושקעו כ-4 מיליון שקלים.
הקמתן של ארבע בריכות חורף המתפרשות על שטח של כ- 80 דונם הסתיימה והבריכות והפכו לפנינה אקולוגית. מדובר בגופי מים עונתיים שיהוו בעונת החורף מוקד עניין עבור המבקרים וישמשו כבית גידול עבור בעלי החיים השונים.
פרויקט מגדל צדק בשיקום הקרן לשיקום מחצבות קרדיט צילום  -אולניק חברה להובלה, עבודות עפר וכבישים בעמפרויקט מגדל צדק בשיקום הקרן לשיקום מחצבות קרדיט צילום  -אולניק חברה להובלה, עבודות עפר וכבישים בעמ
פרויקט מגדל צדק בשיקום הקרן לשיקום מחצבות קרדיט צילום -אולניק חברה להובלה, עבודות עפר וכבישים בעמ
(פרויקט מגדל צדק בשיקום הקרן לשיקום מחצבות קרדיט צילום -אולניק חברה להובלה, עבודות עפר וכבישים בעמ)
הקרן רואה חשיבות גדולה בשיקום הגן הלאומי והחזרת שטחי המחצבות הנטושות לטובת הציבור. במקום קיימים אלפי דונמים, במיקום אסטרטגי, שיהפכו בקרוב לריאה ירוקה ומוקד משיכה בקנה מידה ארצי.
מדובר בפארק עצום שיהיה השלישי בגודלו בישראל, ויאפשר לתושבים להנות ממנו, במקום לסבול מפגעי מחצבה נטושה. שיתוף הפעולה עם רשות הטבע והגנים ועיריית ראש העין הוביל להצלחת השיקום החשוב ומשרת את האינטרס הלאומי והציבורי של שמירה על ערכי הטבע והאדם. קרן המחצבות פועלת בכל רחבי הארץ, לשיקום מחצבות נטושות.
הקרן הוקמה על מנת לצמצם את הנזק הסביבתי מפעילות המחצבות ולהבטיח שיקום אתרי כרייה וחציבה נטושים. הקרן קבעה קריטריונים לעדיפות בשיקום וביניהם בטיחות, קירבה לאוכלוסייה, אתרי טבע ונוף, רמת הפגיעה בסביבה וייעוד השטח. הקרן פועלת להכנת תכנית