הפרקליטות שוקלת להעמיד לדין את לירז תפארת נתן, הסייעת מראש העין שעבדה במעון "בייבי לאב". זאת בכפוף לשימוע בגין תקיפת קטין והפרת חובת דיווח.
כזכור, תפארת נתן נעצרה לחקירה במסגרת הפרשה שטלטלה לאחרונה את המדינה וחשפה מעשי התעללות קשים בפעוטות חסרי אונים שפקדו את הגן. היא נחקרה בתחילה ושוחררה בתנאים מגבילים, אך מסתמן כי לאור ראיות וסרטונים נוספים, שוקלים כעת בפרקליטות להעמידה לדין.
נגד מעודה הוגש לפני כחודשיים כתב אישום חמור בגין 18 אישומים הכוללים עבירות של התעללות בקטין או חסר ישע ותקיפת קטין או חסר ישע. בין היתר כיסתה את ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה, קשרה ידי פעוט באמצעות חוט למשך דקות עד שעות, הרימה פעוטות באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה. בינתיים שוהה מעודה במעצר עד לתום המשפט בעניינה.
צילומים: מתוך אתר ynetצילומים: מתוך אתר ynet
צילומים: מתוך אתר ynet
(צילומים: מתוך אתר ynet)
ההורים שטוענים כי תפארת נתן הייתה שותפה למעשים במקום לדווח עליהם, צפויים להפגין נגדה היום (חמישי) בשעה 20:30 מול ביתה שברחוב גרינבוים בפתח תקוה.
עו"ד בנימין מלכא, המייצג את הורי ילדי הגן, מסר: "לעניין הגשת כתב אישום נגד הסייעת אציין כי אברך על כל החלטה להעמיד לדין את מי שלקח חלק במעשים הנוראיים כלפי הפעוטות, וכן, את מי שראה את המעשים הנוראיים כלפי הפעוטות ולא מנע אותם. אני סמוך ובטוח כי בפרקליטות מחוז מרכז יעשו הכל על מנת לפעול למיצוי הדין, כפי שפועלים למיצוי הדין עם כרמל מעודה. לעניין הפגנה זו או אחרת, לא אתייחס בהרחבה הואיל ואני פועל בזירה המשפטית, אולם, הזכות להפגין הנה זכות לגיטימית".