סייעת גננת לשעבר (60) מהאזור שעבדה בגן ילדים בראש העין חוותה אירוע מוחי קשה ב־2011 ובגללו נהפכה לנכה ולמוגבלת.
כעת היא תובעת את חברת הביטוח מגדל בבית משפט השלום בתל אביב בטענה שהפסיקה לשלם לה כספים בין השנים 2012 ל־2014, למרות פגיעתה ואובדן כושר העבודה שלה.
1 צפייה בגלריה
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
המוסד לביטוח לאומי הכיר באישה כנכה בשיעור מצטבר של 58 אחוזים, ואובדן כושר העבודה התמידי שלה הוא בשיעור 65 אחוזים. "בפועל היא אינה יכולה לחזור לעבודתה", קבע בעבר מומחה לרפואה תעסוקתית וציין כי היא אינה יכולה לעמוד בדרישות העבודה הפיזיות, ובכלל זה הרמה ונשיאה של ילדים, או המנטליות, שנכללת בהן עירנות מרבית.
בכתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד רפאל אלמוג, נטען כי לאחר הגשתו מינה בית המשפט מומחה רפואי מטעמו, והוא קבע כי בשל מצב בריאותה היא איבדה 50 אחוזים מכושר עבודתה ואין היא מסוגלת עוד לעסוק בתחום. לכן תוקן כתב התביעה, וכעת דרשו מחברת הביטוח תשלום חלקי על פי הפוליסה של האישה.
עוד נטען בכתב התביעה שגם לבקשה הזאת סירבה חברת הביטוח בטענה שמדובר ב"הרחבת חזית" וכי הדרישה הזאת לתגמול חלקי לא נכללה בתביעת המקורית של האישה. השופטת אורלי מור־אל הסכימה לבקשת פרקליטה של האישה להגיש כתב תביעה מתוקן וקבעה כי הדרישה לתגמול חלקי היא בגדר התביעה המקורית.
לאחר שבדק ד"ר מריו סקולסקי, מומחה לרפואה תעסוקתית שמונה מטעם בית המשפט, את המקרה, נקבע כי האישה מתנועעת באיטיות מסוימת, צולעת ברגלה השמאלית וסובלת שנים מיתר לחץ דם. ד"ר סקולסקי אף סבר שהאישה החלה לסבול מחרדה בשל מצב בריאותה.
בגלל פנייתו לוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי נקבעה לאישה נכות רפואית של 58 אחוזים לצמיתות מ־2 במאי 2012 ואי־כשירות לעבודה של 65 אחוזים לצמיתות מ־1 באפריל 2013. "לאור סוג מחלותיה ואופיין הכרוני לא צפוי שיפור משמעותי במצבה של האישה בעתיד", קבע המומחה. "אם יחול שינוי במצבה הבריאותי, צפוי שהוא יהיה לכיוון החמרה במצבה".
מחברת מגדל נמסר בתגובה: "הנושא נדון בהליך משפטי, ומפאת השמירה על צנעת הפרט לא נוכל להרחיב על תוכנו".