נהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדייריםנהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדיירים
נהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדיירים
(נהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדיירים)
אין גבול לחוצפה: נהג משאית לפינוי אשפה, החליט לשטוף את כלי הרכב בחצר אחד הבניינים שברחוב חיים הרצוג תוך שהוא משתמש בצינור כיבוי אש של הבניין.
המקרה אירע בשבוע שעבר, בשעות הבוקר המאוחרות, כשעובדי הניקיון עמלו על איסוף האשפה ועצרו סמוך לאחד הבניינים שברחוב חיים הרצוג. "נהג המשאית ראה כנראה שהיא מלוכלכת, אז הוא החליט לקחת את הצינור של כיבוי האש ושטף אותה במשך דקות ארוכות", סיפרה דיירת בבניין. "לא רק שהוא חסם את אחת הגישות לבניין, הוא השתמש במים רבים, גרם להצפה במקום וגם הפעיל את גלאי העשן בבניין כי נגע במערכת לכיבוי אש".
"פנינו לעירייה, והתשובה שקיבלנו הייתה 'אוי, אנחנו מתנצלים'. לאחר זמן מה התקשר אליי הנהג עצמו, שאני לא יודעת אפילו איך הגיע אליו המספר שלי ואמר שהוא מצטער, שלא ידע איך זה קרה ושזו הפעם האחרונה".
לדברי הדיירת, ייתכן וזו הפעם האחרונה שלו, אך זו כבר הפעם השנייה שדיירי הבניין סובלים מעובד ניקיון שהגיע עם משאית לניקוי אשפה. "המקרה הקודם אירע לפני כחצי שנה, בחודש פברואר, כשצוות ניקיון הגיע עם המשאית ועצר אותה בכניסה לבניין. מסיבה כלשהי אחד העובדים ניסה להיכנס ללובי הבניין, אך כשראה שהיא נעולה עם קוד, ניסה לפתוח אותה בכוח תוך כדי שהוא מסב לה נזק. משלא הצליח, הוא חזר על עקבותיו, שבר את המראה הפנורמית שבכניסה לחניה וגרם לנזק גם למצלמת אבטחה לאחר שגילה כי תיעדה אותו".
נהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדייריםנהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדיירים
נהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדיירים
(נהג המשאית משתמש במים של הבניין. צילום: באדיבות הדיירים)
איך אתם פועלים בעקבות האירועים הללו? "אנחנו מתכוונים להגיש תלונה במשטרה על שני האירועים. במקרה הקודם, גורם בהנהלת החברה שוחח איתנו וביקש שלא נעשה כלום ושהם ישלמו על עלות הנזק, אך מאז לא שילמו לנו וכעת הגיעה תקרית נוספת שגרמה לנו כן להגיש תלונה. עובדי הניקיון עושים ככל העולה על רוחם ואף אחד לא אוכף את זה. פשוט לא יאומן".
מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "עם קבלת התלונה, התלונה נבדקה. הבדיקה העלתה כי מדובר ברכב של קבלן חיצוני שפעל בשירות העירייה. העירייה רואה את המקרה בחומרה רבה ונקטה צעדים כנגד הקבלן, לרבות אזהרה והבהרה כי העירייה תעקוב אחר התנהלות הקבלן ומי מטעמו וככל שישנה מקרה דומה, העירייה תשקול המשך התקשרות עמו".