רק רעש האזעקות הצליח להוריד את רעש המטוסים | צילום: קובי קואנקסרק רעש האזעקות הצליח להוריד את רעש המטוסים | צילום: קובי קואנקס
רק רעש האזעקות הצליח להוריד את רעש המטוסים | צילום: קובי קואנקס
(רק רעש האזעקות הצליח להוריד את רעש המטוסים | צילום: קובי קואנקס)
בשבוע שעבר, התקיימה פגישה בין ראש עיריית ראש העין שלום בן משה ומ"מ ראש העיר עו"ד ישי אדוארד לבין יעקב גנות, מנכ"ל רשות שדות התעופה וחברי ועד הפעולה דובי כץ ויוסי קנירש.
ראש העיר הציג בפני מנכ"ל הרשות את מצוקתם של תושבי העיר הסובלים רבות מרעש המטוסים במיוחד בשבתות ובשעות הלילה, דבר המדיר שינה מעיני התושבים ואמר כי יש לעשות כל מאמץ בכדי להקל על התושבים בהפחתת מעבר המטוסים מעל העיר.
בדיון הוצג כי מסלול 30 נפתח מחדש, יש ויסות של נחיתות למסלול זה, דבר המוריד את העומס מעל העיר. בנוסף, רשות שדות התעופה תדרוש מרת"א ליישם בפועל את ההנחייה לפתיחת גלגלים מעל קיבוץ עינת, דבר שיפחית את עוצמת הרעש. יחד עם זאת, חברת "אל על" תפסיק להנחית מטוסים בעלי 4 מנועים, דבר שיפחית גם הוא את עוצמת הרעש.
עוד עלה בדיון כי מומחי האקוסטיקה מטעם הרשות שדות התעופה ייפגשו עם נציגות מהעיר לדיון בנושא ניטור הרעש .
כידוע, העירייה פועלת נגד השימוש במסלול הנחיתה העובר מעל ראש העין משך תקופה ארוכה. העירייה הגישה עתירות והתנגדויות ומנעה בין היתר נחיתת מטוסים בעלי 4 מנועים על מסלול 21.
לאחרונה החליט מנהל רת"א על שינוי תבנית התפעול המבצעית, באופן שהתיר נחיתה על מסלול 21 בשבתות חגים ובשעות הלילה, כנגד החלטה זו הגישה העירייה עתירה מנהלית. נמשיך לפעול להסטת המטוסים מעל העיר.