אבי הפעוטה עובדיה עמר (במרכז) ואחיו ארד (משמאל). צילום: יריב כץאבי הפעוטה עובדיה עמר (במרכז) ואחיו ארד (משמאל). צילום: יריב כץ
אבי הפעוטה עובדיה עמר (במרכז) ואחיו ארד (משמאל). צילום: יריב כץ
(אבי הפעוטה עובדיה עמר (במרכז) ואחיו ארד (משמאל). צילום: יריב כץ)
"מגיע צל"ש למי שהצית את הבית של כרמל מעודה" - כך, לטענת המשטרה, אמר עובדיה עמר, שנעצר אתמול ביחד עם אחיו ארד בחשד שהשניים שלחו את אדיר רצון לשרוף את ביתה של "הגננת המתעללת" מראש העין. הכתבה של קורין אלבז-אלוש פורסמה הבוקר (שני) בעיתון ידיעות אחרונות.
עובדיה (26) הוא אביה של פעוטה, שעד לפני קצת יותר משנה הייתה בגן של מעודה - הגננת שנעצרה בחשד להתעללות ב-11 פעוטות. בשבוע שעבר נחשפו בידיעות אחרונות שורה של עדויות חדשות על שנעשה לכאורה בפעוטון "בייבי לאב" של הגננת המתעללת, ובין היתר נחשף סיפור בתו של עובדיה.
בעת שחגגו לפעוטה בגן יום הולדת שנתיים, היא התבקשה לשבת על כסא יום ההולדת - ובתגובה פרצה בצרחות. לאחר מכן היא סיפרה להוריה, ששאלו אותה על כך, כי על כסא זה יושבים ילדים שנמצאים בעונש, ובהמשך התברר כי מדובר ב"כסא התעללויות" ששימש את מעודה לכאורה לפגיעה בילדים.
בעקבות כך החליטו עובדיה ואמה של הפעוטה להוציא אותה מהגן, וכן עידכנו את יתר ההורים על כך.
אתמול נעצרו עובדיה ואחיו ארד (20) בחשד כי הם אלו שעמדו מאחורי הצתת ביתה של מעודה בתחילת החודש. לפי חשד המשטרה, מי שביצע את ההצתה הוא אדיר רצון (18), שככל הנראה מתגוררת בבית המשפחה בראש העין. בדיון בבית משפט השלום בפתח תקוה טען נציג המשטרה כי עובדיה אמר שמגיע צל"ש למי שהצית את ביתה של מעודה, ואף הוסיף: "כשהיא תשתחרר בעוד שש-שבע שנים, אני אסגור איתה חשבון ואבוא להסגיר את עצמי. לא הייתי שורף לה את הבית".
מעצרו הוארך בשלושה ימים ואילו מעצרו של אחיו הוארך ביומיים. גם מעצרו של רצון הוארך אתמול, בפעם השלישית, בשלושה ימים נוספים.
"אין לאחים שלי שום קשר להצתה, וגם לא לאדיר", אמר אתמול חן עמר, אחיהם של שני החשודים החדשים. "אחי זעק את הזעקה שלו כבר לפני שנתיים כשהוא הבין שהתעללו בילדה שלו. אם רק היו מקשיבים לו, היה נחסך להרבה ילדים סבל גדול. המקרה שלו לא חדש, לא מהחודש האחרון. אם מישהו מהם היה רוצה לפגוע בה הם בטח לא היו מחכים שנתיים. סתם מחפשים על מי להיטפל".
בא כוחם של החשודים, עורך הדין קובי בן-שעיה, הוסיף: "מרשיי מכחישים מכל וכל את החשדות המיוחסים להם - המשטרה יודעת בדיוק היכן הם היו בעת האירוע, ואין לי ספק שהתמונה תתבהר והם ישוחררו".