צילומים: רוני שפירצילומים: רוני שפיר
צילומים: רוני שפיר
(צילומים: רוני שפיר)
סכנת נפשות: לתושבי רחוב חותמי המגילה בראש העין נמאס. לאחר שנים לטענתם שנהגים נוסעים במהירות מופרזת ברחוב הם דורשים מהעירייה:הציבו פסי האטה לאורך הכביש.
לדברי התושבים מדובר בקטע של כמה מאות מטרים בין כיכר הרחובות חותמי המגילה/הרש"ש לבין הכיכר שבצומת חותמי המגילה/יהודה הלוי, ובו נהגים נוסעים בפראות ובמהירות מופרזת. "זה מטריד מאוד", אומר רוני שפיר, דייר הרחוב. "שנים אנשים נוהגים כאן במהירות גבוהה ולא מעט פעמים נשמעות גם חריקות בלמים. בפעמים אחרות נהגים פוגעים או עולים על המדרכה כי מרוב מהירות הם מאבדים שליטה על הרכב. זו גם הסיבה לתאונות דרכים רבות".
מה גרם לכם דווקא עכשיו לדרוש פסי האטה?
"רק השבוע ראיתי כמעט שתי תאונות דרכים והחלטנו שאנחנו רוצים לשים לזה סוף. כשהנהגים מגיעים לכיכרות שבקצוות הרחוב הם מאטים כי אין להם ברירה אבל במרחק שבין שתי הכיכרות אין שום דבר שימנע בעדם לנסוע מהר".
ניסיתם לפנות לעירייה בעבר בנושא?
"ניסינו כמה פעמים אך לא נעשה דבר. אולי לעירייה יש דברים אחרים חשובים יותר, אולי זה בגלל שיש בתי מגורים רק בצידו האחד של הרחוב. אני באמת לא יודע".
"מדובר בטייסים, לא בנהגים", טוען ישראל חוטר, תושב העיר שקרובי משפחתו מתגוררים ברחוב. "השבוע יצאתי מכיוון החניה של אחד הבניינים ונהג שחלף במהירות שפשף לי את הרכב. אנשים נוהגים פה כמו משוגעים ואני יודע שדיירים רבים מתלוננים על כך, ללא תוצאות בינתיים".