צילום: באדיבות שלומי שמעוניצילום: באדיבות שלומי שמעוני
צילום: באדיבות שלומי שמעוני
(צילום: באדיבות שלומי שמעוני)
תושבי השכונות החדשות בראש העין טוענים כי בתקופה האחרונה חלה התדרדרות במצב התברואתי באזור. "כנראה שעובדי התברואה באזור מזלזלים בעבודתם", טוען אחד התושבים.
התושבים מלינים על שאריות פסולת המפוזרות על הכביש גם לאחר פינוי, פחים שבורים ואפילו נהיגה פרועה מצד נהגי המשאיות. "אני תושב העיר מתחילת שנות ה-90, גרתי בשכונות שונות ולא חוויתי ירידה כזו חדה בטיפול באשפה כמו בתקופה האחרונה", טוען שלומי שמעוני, תושב פסגות אפק."נראה כי אין התאמה בין כמות התושבים בעיר לבין היכולת של העירייה לטפל בנושא"
"באזור שלנו יש הרבה בתים עם פחונים שנמצאים מחוצה להם ולא בתוך מבנה סגור, מה שמוביל לכך שגם עוברים ושבים זורקים את הלכלוך לתוך הפחים שמתמלאים מהר. לעיתים קרובות האשפה מפוזרת על המדרכות לכל עבר כשאף אחד לא מפקח על הנעשה".
ראיתי גם לא פעם נהגי משאית עולים על איי תנועה במהירות גבוהה. מעבר לעובדה שזה הורס את המדרכה, זה מאוד מסוכן".
צילום: באדיבות שלומי שמעוניצילום: באדיבות שלומי שמעוני
צילום: באדיבות שלומי שמעוני
(צילום: באדיבות שלומי שמעוני)
פנית לעירייה בנושא?
"אפשר לבדוק את כמות הפניות שלי למוקד את כמות הפניות שנסגרו ללא טיפול. אומרים שמעבירים לפיקוח אבל אף אחד לא חוזר אליי. לא רואים פיקוח בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בכלל אין מה לדבר. הארנונה שלנו גבוהה אז אמור להיות כסף לעירייה שצריכה לטפל בנושאים האלו".
"יש חברה קבלנית שאמונה על הטיפול בנושאים האלו אבל עובדים שמפנים את האשפה ומשאירים את האזור עם שאריות פסולת, כנראה שלא אכפת להם כל כך", טוען תושב נווה אפק. "כנראה שעובדי התברואה לא מכבדים את עבודתם ולא מתייחסים אליה כמו שצריך, אלא מתמקדים איך לסיים את העבודה".
מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "אגף שפ"ע פועל במרץ לשמירה על ניקיון העיר ועירנו היפה. בשל חג השבועות והרמדאן הייתה בעיה נקודתית עם איסוף האשפה והגזם במספר רחובות בודדים שנפתרה מיד בסיום החג. אנו קשובים לכל פנייה ובקשה והתושבים מוזמנים לפנות למוקד במקרה הצורך".