הפתעה לא נעימה: אישה בהריון שחזרה בשעות הערב לביתה הפרטי ברחוב הקטר בראש העין הוותיקה, הבחינה בנחש צפע ארסי כשהוא מסתתר בין השיחים. לאחר שהבינה את הסיטואציה, היא מייד הודיעה לבעלה שהיה באותה עת בבית עם הילד הקטן והם הזמינו את לוכד הנחשים גדעון דעבול.
"אשתי חן יצאה לקנות משהו מחוץ לבית וחזרה אחרי 20 דקות", מספר עידן עמרן. "איך שהיא באה להיכנס, 40 ס"מ מהדלת, היא קולטת משהו זז ליד הרגליים. היא הסתכלה למטה וראתה פתאום נחש וגם הוא הרים את הראש. היא נתנה צרחה, אני הייתי בבית עם הילד בן השנה וחודשיים שישן. אמא שלי בדיוק יצאה. אשתי אמרה לה שיש נחש".
איפה הסתתר הנחש?
"ליד הדלת שלנו יש לנו שיח, הנחש הסתתר בשיח. התקשרנו ללוכד הנחשים שאמר להסתכל בשיח שהנחש לא זז. אני לא יצאתי מהבית כי פחדתי שהנחש ייכנס והילד יישאר לבד. אשתי נשארה בחוץ. לוכד הנחשים גדעון דעבול הגיע אחרי 25 דקות בערך. בסביבות 20:30 בערב".
צילום: באדיבות גדעון דעבולצילום: באדיבות גדעון דעבול
צילום: באדיבות גדעון דעבול
(צילום: באדיבות גדעון דעבול)
בעקבות המקרה, מה אתם מתכוונים לעשות?
"לפני שנכנסים הביתה אנחנו פוקחים עיניים יותר ורואים שהכל תקין".
לוכד הנחשים גדעון דעבול מוסיף כי בתקופה האחרונה היו מקרים רבים של נחשים ארסיים, שמתעוררים בעונה זאת של השנה. "בלילה כשהולכים צריך להיזהר, במיוחד כששומעים נשיפות לא לחשוב בטעות שזה ברז שבור. לרוב הם יוצאים בלילות. הם יושבים לרוב על המדרכות או בתוך הבית. במשך היום הם בתוך הגינות, איפה שיש מים. הם מחפשים לחות".