השריטות על פניו של התלמיד. צילום: באדיבות אמו של הילדהשריטות על פניו של התלמיד. צילום: באדיבות אמו של הילד
השריטות על פניו של התלמיד. צילום: באדיבות אמו של הילד
(השריטות על פניו של התלמיד. צילום: באדיבות אמו של הילד)
אלימות בבית ספר יסודי בראש העין: ריב בין שני תלמידים, שהתפתח כתוצאה ממשחק בחצר בית הספר, הסתיים בשריטות על פניו ובמקומות נוספים בגופו של אחד מהם.
לטענת אימו של אופיר (שם בדוי), הילד הנפגע, הכל החל במהלך ההפסקה שסמוכה לשעה 12:00 באחד מימות השבוע שעבר. בנה הבחין בתלמיד הגדול ממנו בשנה כשהוא משחק עם אבן במקום בכדור וביקש ממנו להצטרף אליו. משסירב הילד, לקח בנה בתגובה את האבן. לטענתה, התלמיד השני לא אהב את מה שראה ולכאורה שרט את חברו לבית הספר בפניו ובאזורים נוספים בגופו. אופיר ניסה להחזיר, ואילולא היה רואה את האירוע חברו של אחיו, תלמיד בית הספר שהגיע להפריד ביניהם, התוצאה עלולה היתה להיות אף חמורה יותר.
צילום: באדיבות אמו של הילדצילום: באדיבות אמו של הילד
צילום: באדיבות אמו של הילד
(צילום: באדיבות אמו של הילד)
"מהשעה 12:00 ועד 13:30 כשסיים את לימודיו, אופיר ישב בכיתה פצוע, מדמם, כאוב, בלי טיפול רפואי ובלי ליידע אותנו", אומרת אימו בתסכול רב. "הוא הגיע הביתה וחשכו עיניי. בעלי ואני לא חשבנו פעמיים ובאנו לבית הספר כדי לדבר עם המחנכת. שאלתי אותה למה היא לא התקשרה אליי, אז היא עונה לי 'יש לי עוד שעה ללמד. תיכננתי לסיים את הלימודים, להגיע הביתה ולהתקשר לעדכן אותך'. עניתי לה 'תגידי, זה נשמע לך הגיוני?! כשהילד נחבל בכדורגל אתם מתקשרים, אבל במצב כזה אתם מאפשרים לו לשבת בכיתה, בלי לטפל בו ולא מיידעים אותנו?!'".
לדברי האם, עוד באותו היום היא ובעלה ניגשו להגיש תלונה במשטרה נגד בית הספר על רשלנות מצידם. "האבסורד הוא שהמקרה היה בכניסה למבנה בית הספר. אף אחד לא שמע, אף אחד לא ראה, איפה המורה התורנית שאמורה לראות את הנעשה בשטח?".
צילום: באדיבות אמו של הילדצילום: באדיבות אמו של הילד
צילום: באדיבות אמו של הילד
(צילום: באדיבות אמו של הילד)
מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ונמצא בטיפול. מפאת צנעת הפרט, איננו יכולים להרחיב בנושא".
ממשטרת ישראל נמסר כי "בשל גילו של החשוד והעובדה כי אינו בר עונשין, התיק נסגר. הועבר דיווח לפקידת הסעד ולהנהלת בית הספר".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בית הספר רואה ומטפל בחומרה באירועי אלימות באמצעים חינוכיים ומשמעתיים. בנוגע למקרה המדובר בית הספר מטפל בנושא ואף יפיק את הלקחים הנדרשים".