המפגש בנושא יער ראש העין. צילום: דוברות העירייההמפגש בנושא יער ראש העין. צילום: דוברות העירייה
המפגש בנושא יער ראש העין. צילום: דוברות העירייה
(המפגש בנושא יער ראש העין. צילום: דוברות העירייה)
מהפכה: יער ראש העין, אחד האתרים התיירותיים הפופולאריים של העיר, עומד לעבור שדרוג משמעותי שיהפוך אותו לאטרקציה של ממש לכל המשפחה.
במהלך מפגש תושבים עם נציגי קק"ל והנהלת העירייה, הוצגה תכנית השיפור ושדרוג תשתיות קולטות קהל ביער היפהפה. המתווה החדש כולל בין היתר את שדרוג הכניסות ליער, שבילי הליכה ואופניים חדשים, שתילת צמחים ממגוון המינים, פעילויות מגוונות ביער בשיתוף הקהילה העירונית ועוד. בנוסף, יתקיים תהליך שיתוף ציבור שמטרתו היא לערב את הקהילה בנעשה ביער.
כחלק מהתכנית, קיימת כוונה גם לשדרג את הכניסות ליער בדמות שיפור דרכי הגישה אליו לכלי רכב.
צילום: דוברות עיריית ראש העיןצילום: דוברות עיריית ראש העין
צילום: דוברות עיריית ראש העין
(צילום: דוברות עיריית ראש העין)
במפגש התושבים התקיימה הרצאת הסבר מעמיקה על שיפור תשתיות היער לנוכח הצמיחה המואצת של היער הקהילתי ראש העין. ראש העירייה שלום בן משה בירך על המפגש ואמר כי הוא רואה חשיבות רבה בשדרוג היער, שהינו אתר טבע ייחודי בעיר.
אחת המשתתפות במפגש, אגרונומית במקצועה, סיפרה: "מצאתי אנשים מקצועיים שטובת היער והקהילה לנגד עיניהם. ראיתי את התכנית שהוצגה והיא תכנית ראויה, תכנית שמטרתה לשמור על צביון היער אך גם להנגיש אותו מעט יותר לתושבים ועם זאת לפתח ולתמוך בסוגי צמחיה טבעית נוספת ולהדגיש את ייחודיותו של היער. בנוסף נראה שיש נכונות להקשיב לצרכים בקהילה כל עוד הם לא פוגעים ביער. אשמח להמשך הדיאלוג עם הקבוצה מקק"ל לגבי פרטי התוכנית, אך רוצה להביע כאן אמון בדרך שנבחרה ובתכנית שהוצעה".
יער ראש העין. צילום: ניצן ינקויער ראש העין. צילום: ניצן ינקו
יער ראש העין. צילום: ניצן ינקו
(יער ראש העין. צילום: ניצן ינקו)