הדר שרעבי-מובשוביץ'. צילום: דובר צה"להדר שרעבי-מובשוביץ'. צילום: דובר צה"ל
הדר שרעבי-מובשוביץ'. צילום: דובר צה"ל
(הדר שרעבי-מובשוביץ'. צילום: דובר צה"ל)
בשבוע שעבר התקיים טקס מצטיינים לכבוד החגים בראשות קצין חינוך ראשי, תא"ל צביקה פייראיזן, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים וקצינים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סגן הדר שרעבי-מובשוביץ' מפתח תקוה.
סגן שרעבי-מובשוביץ' משרתת כקצינת השכלה ביחידת הסיור הרגלי (יחס"ר) הבדואי בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה. הדר התגייסה באפריל 2017 לקורס מש"קיות הוראה והדרכה בסיומו שובצה כמפקדת טירונים במחוו"ה אלון. במסגרת תפקיד זה היא לימדה עברית עולים חדשים שבחרו להתגייס לצבא. על תפקיד זה מספרת: "זו חוויה מטורפת, האוכלוסייה מדהימה והקורס הוא בעצם ההכנה שלהם לצבא. הם עוברים טירונות וקורס עברית כדי שיוכלו להשתלב טוב יותר בתפקידים בצבא".
אחרי שני מחזורים של פיקוד יצאה הדר לקורס הקצינים, אחריו שובצה כקצינת השכלה ביחס"ר הבדואי. הדר משמשת גם כקצינת החינוך וגם כקצינת ההשכלה של היחידה. "התפקיד הוא מדהים", מספרת הדר. "יש לי את הזכות להכיר את האוכלוסייה הזו מקרוב. אנשים לא באמת מכירים את האוכלוסייה ומבינים את המשמעות של בני מיעוטים שמתגייסים לצה"ל וזה הופך את השירות שלי להרבה יותר מעניין ומשמעותי בעיניי".
טקס המצטיינים. צילום: דובר צה"לטקס המצטיינים. צילום: דובר צה"ל
טקס המצטיינים. צילום: דובר צה"ל
(טקס המצטיינים. צילום: דובר צה"ל)
היחס"ר הבדואי ממוקם בכרם שלום באוגדת עזה, ובמסגרת תפקידה של הדר היא מקנה לחיילים המשרתים שם כלי השכלה, ידע כללי, שפה, תרבות ועוד כלים בסיסיים לשילוב בחברה הישראלית. "יש לי את הזכות להיות זו שמעניקה את הכלים הללו ליחידה שלמה המורכבת מאוכלוסיות ייחודיות. אני מרגישה שהשירות שלי ביחידה לא רק נותן לי מקום להשפיע על אוכלוסייה כל כך מיוחדת ולתרום לה, אלא גם לעבור תהליך עם עצמי ועם הזהות הישראלית שלי".
על אוגדת עזה בה משרתת אומרת הדר כי היא כמו משפחה אחת גדולה: "החיבור לגזרה וללוחמים העומדים על הגדר יום יום נותן לי להרגיש יותר קרובה למדינה שלי ולאהוב אותה ואני כל כך שמחה שיצא לי להגיע לגזרה הזו".
על ההצטיינות שקיבלה אומרת הדר: "אני שמחה לקבל את ההצטיינות הזו, אבל לא בגלל שקיבלתי הצטיינות, אלא בגלל שכנראה הצלחתי לעשות כאן משהו ורואים את השינוי הזה גם מבחוץ, וזה מה שמשמח אותי. בסופו של יום לא באתי לקבל תשבחות, אלא באתי לתרום ליחידה שלי ולקדם אותה כמה שאפשר".
הדר שרעבי-מובשוביץ' (במרכז). צילום: דובר צה"להדר שרעבי-מובשוביץ' (במרכז). צילום: דובר צה"ל
הדר שרעבי-מובשוביץ' (במרכז). צילום: דובר צה"ל
(הדר שרעבי-מובשוביץ' (במרכז). צילום: דובר צה"ל)