האנטנה שנכנסה לתוך העין. צילום: באדיבות אריאל יצחקהאנטנה שנכנסה לתוך העין. צילום: באדיבות אריאל יצחק
האנטנה שנכנסה לתוך העין. צילום: באדיבות אריאל יצחק
(האנטנה שנכנסה לתוך העין. צילום: באדיבות אריאל יצחק)
בשבוע שעבר התקבלה קריאה במוקד 101 של מד"א על ילד כבן 5 ששיחק עם שלט רחוק של רכב צעצוע ברחוב העצמאות בראש העין. לפתע, באמצע המשחק האנטנה נכנסה ונתקעה לו בתוך העין. צוות המתנדבים של מד"א ראש העין בראשות יוחאי עצמו הגיעו למקום וטיפלו בילד.
"האנטנה נכנסה לעין ולא היה את הצ'ופצ'יק למעלה", מספר עצמון. "זה היה רק המתכת של השלט. גוף זר בעין. עד שהגעתי למקום, חלק מהכוננים שלי חתכו את השלט והשאירו לילד רק את הגוף הזר בעין. עם הגיעי ראיתי שזה נתפס בעפעף הפנימי ונסענו מהר למיון בשניידר".
אריאל יצחק מודה יוחאי עצמון על הטיפול המהיר. צילום: מד"א ראש העיןאריאל יצחק מודה יוחאי עצמון על הטיפול המהיר. צילום: מד"א ראש העין
אריאל יצחק מודה יוחאי עצמון על הטיפול המהיר. צילום: מד"א ראש העין
(אריאל יצחק מודה יוחאי עצמון על הטיפול המהיר. צילום: מד"א ראש העין)
לדברי עצמון, בבית החולים שניידר הוציאו לילד את הגוף הזר מהעין ובאורח נס לא נגרם לילד נזק משמעותי לעין אלא רק פגיעה בעפעף הפנימי. "האבא, אריאל יצחק, התרגש מאוד ואף הודה לנו באופן אישי והביא לנו שי לפסח. אנחנו שמחים שהילד בסדר וזה הסתיים בטוב".
האב, אריאל יצחק, סיפר: "בדיוק חזרתי עם הילדים שלי מהתנדבות ושתי דקות אחר כך שמעתי מהקטן בן ה-3 שכואב לו. פתאום ראיתי את האנטנה בעין שלו. למזלנו הדבר הזה ירד לחלק התחתון של העין לעפעף".
מה המסר שלך להורים?
"המסר הוא שפשוט צריך להיזהר. זה יכול לקרות מכל דבר, כמו מזלג, לא רק מאנטנות או צעצועים".
השלט שאיתו שיחק הילד. צילום: באדיבות אריאל יצחקהשלט שאיתו שיחק הילד. צילום: באדיבות אריאל יצחק
השלט שאיתו שיחק הילד. צילום: באדיבות אריאל יצחק
(השלט שאיתו שיחק הילד. צילום: באדיבות אריאל יצחק)