שי זוהר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקדשי זוהר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקד
שי זוהר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקד
(שי זוהר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקד)
ערנותו של שי זוהר, מאבטח במתחם גני ילדים ברחוב הדרור בראש העין, הביאה אתמול (שני) לתפיסה של פורץ לבית בגבעת הסלעים ולמרדף אחר פורץ נוסף שטרם נתפס. במהלך המרדף, שכלל כוחות משטרה רבים, הועלה גם מסוק לאוויר.
זוהר סיפר על מה שהתרחש: "באתי כהרגלי עשיתי סריקה בגן. בשעה 7:35 בדיוק כשהילדים היו צריכים להגיע, הופיעו שני ברנשים שנראים כמו בני מיעוטים, דיברו בערבית. הם פשוט עברו דרך גן שעשועים סמוך לגן, הניחו שני תיקים מאחורי השיח שצמוד לשער של הגן והלכו כאילו לא קרה כלום. כביכול להסוות את המעשה שלהם.
"אני ראיתי אותם דרך חלון הבודקה, יצאתי לקראתם. הסתכלתי במבט מרתיע לעבר אחד מהם, שאלתי מה אתה עושה כאן. הבן אדם קצת גמגם ואמר לי 'עבודה עבודה'. לאחר מכן ראיתי אותם חוזרים אל התיקים, לקחו אותם ופשוט יצאו ממתחם הגן לכיוון רחוב עפרון.
"כשראיתי את זה חשדתי שלא מדובר בעבודה אלא במשהו שקשור לפריצה של בתים או פח"ע. הודעתי לקב"ט ולשיטור, רדפו אחריהם ונאמר לי שתפסו אחד מהם. הסתבר שהם ביצעו פריצה באחד הבתים בשכונת גבעת הסלעים. אני יודע זאת כי התושב שפרצו לו לבית בא לגן לדבר איתי ושאל שאלות".
המסוק שהעלתה המשטרה לאוויר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקדהמסוק שהעלתה המשטרה לאוויר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקד
המסוק שהעלתה המשטרה לאוויר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקד
(המסוק שהעלתה המשטרה לאוויר. צילום: יוסי דמארי - עיתון מוקד)
למה לדעתך הם שמו את התיקים בשיח?
"אולי הם קלטו שראו אותם אז הם ניסו להחביא כדי להסוות ושלא יגלו אותם. אני הקטן במערכת אבל השתדלתי לעשות מה שאני יכול ושהאירוע יסתיים לא נפגעים".
יהודה דקל, מנהל השיטור העירוני, סיפר: "תפסנו פורץ אחד, השני הצליח לברוח. אני מאמין וסומך על אנשי החקירות שיגיעו גם אל הפורץ השני. ביצענו סריקות, דיברנו עם המאבטח ועם הגברת שפרצו לה לבית. אל הזירה הגיעו כל הניידות, כולל מפקד התחנה. ביצענו סריקות ואיתרנו את אחד מהם שם.
בגלל שתפסנו אחד ורצינו לתפוס גם את השני הועלה מסוק באוויר כדי לקבל מבט מלמעלה. היה שיתוף פעולה מלא בין כל כוחות הביטחון. אין מאה אחוז סגירה, אבל אנחנו נמצאים בעיר מספיק בטוחה ונעשה הכל כדי למגר את תופעת הפריצות".