סניף הדואר בג'ון קנדי. צילום: באדיבות יהודית דהריסניף הדואר בג'ון קנדי. צילום: באדיבות יהודית דהרי
סניף הדואר בג'ון קנדי. צילום: באדיבות יהודית דהרי
(סניף הדואר בג'ון קנדי. צילום: באדיבות יהודית דהרי)
כבר ארבעה חודשים שבעלי תיבות הדואר ברחוב ג'ון קנדי בראש העין אינם מקבלים דואר רציף בגלל שהדוור יצא לפנסיה ולא נמצא לו מחליף. כדי לקבל מכתבים וחשבונות, נדרשים התושבים באזור ללכת לסניף הדואר המרכזי בעיר ושם, אם יתמזל מזלם, הם יוכלו לקבל כמה מכתבים כדי לשלם את חשבון החשמל והארנונה.
כך מספרת יהודית דהרי, תושבת רחוב קנדי ובעלת תיבת דואר ברחוב: "הלכתי לדואר הראשי באזור התעשייה ואמרו לי שהדוור שלנו יצא לפנסיה ואין אף אחד שיחלק את הדואר בתיבות".
איך אתם מקבלים את המכתבים?
"אף אחד לא מחלק את הדואר. לא מים, לא חשמל, הבן שלי עוד מעט צריך להתגייס אז הוא צריך לקבל טפסים מהצבא ואין לו שום דבר והבת שלי גם כן צריכה לקבל רישיון לרכב בדואר".
כמה זמן המצב הזה נמשך?
"ארבעה חודשים".
לאן הדואר שלכם מגיע?
"לסניף באזור התעשייה".
באזור התעשייה מחלקים לכם את המכתבים?
"לא, מגיעים לשם הרבה מכתבים. לכי תמייני 500 מכתבים, עד שתגיעי למכתב שלך. מדי פעם שולחים איזה מכתב של ארנונה ובמקרה הביאו גם את הרישיון של הרכב. לפני חודשיים הייתי צריכה לשלם חשבון חשמל אז הייתי צריכה להתקשר אליהם שילחו לי את החשבון בפקס אבל מה אחרים יעשו? יש אנשים מבוגרים".
מה אומרים בסניף המרכזי בעיר?
"הם לא יודעים מתי יהיה דוור. בעלי הלך לפני שבוע ביום ראשון לפני סגירה ומישהי אמרה לו שבדיוק הגיעה מישהי לעזור למיין ועכשיו הם מיינו את המכתבים של ג'ון קנדי, עד היום אין שום דבר בדואר.
"יש כאן הרבה זקנים ומבוגרים ויש אנשים שבכלל לא מבינים שהם צריכים להתקשר או ללכת ולשלם את החשבונות בעירייה. אדם מבוגר לא יכול ללכת לשלם, הוא מקבל חשבון והולך לשלם אותו. צריך ללכת לעירייה ולשלם שם את הארנונה או לעין אפק כדי לשלם חשבון מים, לחשמל מבקשים שישלחו פקס".
דהרי מספרת שהמצב מתיש ומעייף. היא כתבה על כך פוסט זועם בפייסבוק, והתושבים מזדהים עם המצב. הבעיה מוכרת לדואר ישראל ומחברת הדואר תלו דף על כל קבוצת תיבות כדי שכל משפחה תרשום את מספר התיבה ושמות בני המשפחה, למקרה שיזהו מכתב ששייך להם.
מחברת דואר ישראל נמסר: "לאחרונה פרש הדוור הוותיק שחילק מכתבים בשכונת ג'ון קנדי, אשר התמודד, לאור ניסיונו הרב, עם תופעה שבמקרים רבים יש שלוש כתובות שונות לבית אב, דבר שהקשה על חלוקת הדואר.
"לשמחתנו, הדוור שהחל לחלק דואר באזור, מתגורר בו ומכיר את התושבים ואנו פועלים לחלק את כל הדואר בהקדם האפשרי. אנו מתנצלים בפני התושבים ונפעל לחלוקת דואר סדירה".