רועי ארז. צילום: באדיבות המשפחהרועי ארז. צילום: באדיבות המשפחה
רועי ארז. צילום: באדיבות המשפחה
(רועי ארז. צילום: באדיבות המשפחה)
זקוק לעזרה: רועי ארז (39), ישראלי שיצא להפלגה ביאכטה מסביב לעולם בחודש יולי 2017, נלקח היום (שלישי) על ידי חיילים קולומביאניים שהשתלטו על כלי השיט שלו במים הבינלאומיים שבין ג'מייקה לקולומביה.
אחותו, שמתגוררת בשכונת פסגות אפק בראש העין, מבקשת ממשרד החוץ או מכל גורם ממשלתי אחר ליצור קשר עם ממשלת קולומביה בדחיפות ולסייע לה להוציא אותו לחופשי. היא נמצאת בקשר איתו באמצעות מיסרונים שמתקבלים דרך טלפון לווייני.
"אחי שהה לאחרונה בפנמה וחבר לבית חב"ד, שם שידכו לו זוג ישראלים להפלגה בשלושת הימים האחרונים", מספרת אחותו קרין ארז-אזולאי. "אתמול הוריד את זוג הישראלים בפנמה ויצא לכיוון ג'מייקה. בהיותו במים הבינלאומיים התנפלו עליו קבוצת דייגים או פיראטיים וכפו עליו באיומי רובה טעון מסוג קלצ'ניקוב או M16 להשיט אדם שאינו מכיר יחד בסירה שלו לג'מייקה. הוא נאלץ להענות להם מחשש לחייו".
אחותו ממשיכה ומספרת על שאירע: "כעבור כמה שעות, ספינת טילים קולומביאנית ובה חיילים השתלטו על הסירה שלו באלימות וכוח וגרמו נזק רב. הם כרגע גוררים את הסירה לקולומביה כשעליה שישה חיילים חמושים, אחי רועי ארז והנוסע המבוקש.
"אחי חושש מאוד מהאגרסיביות שהופעלה כלפיו וממה שעלול לקרות לו כשיגיע לקולומביה. הוא נקלע לסיטואציה ומרגיש חסר אונים ומאוד חושש שיפילו עליו סיפור שאין לו חלק בו".
לרועי אזרחות ישראלית וגרמנית. לדברי ארז-אזולאי, המשפחה פנתה לשגרירות גרמניה ולמשרד החוץ. "אנחנו מרגישים חסרי אונים וזקוקים לכל סיוע מכל מקור אפשרי".
איך אתם יוצרים קשר איתו?
"אני בקשר עם אח שלי באמצעות טלפון לווייני, בהודעות בלבד. אבל הוא חושש שיקחו לו את הטלפון. הוא עדכן אותי משבע וחצי בבוקר שהשתלטו לו על הסירה שישה חמושים. הוא מאוד לחוץ".
ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "הקונסול בבוגוטה מעודכן בפרטים ונמצא בקשר עם אנשי קשר מקומיים לבדיקת פרטי האירוע".