מאבק חריף בין העירייה לבין הנהגת ההורים המקומית ובעיקר נגד העומד בראשה, רועי צימר. הסיבה: עמוד שילוט שהוציא צימר מחשש שיפגע בעוברים ושבים ועימות שנוצר כתוצאה מכך בינו לבין קב"ט עירוני. העירייה הגישה תלונה במשטרה נגד צימר שטוען: "מנסים להשתיק אותי. זה רק יגרום לי לעבוד יותר קשה למען הילדים". בינתיים, מחר (שישי) צפויה שביתה בכל בתי הספר בעיר כאות תמיכה בהנהגת ההורים.
2 צפייה בגלריה
עמוד השילו שהוצא מהמקום
עמוד השילו שהוצא מהמקום
עמוד השילוט לפני ואחרי שהוצא מהמקום
(צילום: רועי צימר)
הרקע לדברים היה בכלל אירוע מצער שהתרחש ביום שלישי, במהלכו משאית שעברה בסמוך לחטיבת הביניים בראשית פגעה באחד השערים הסמוכים, וזה פגע באחת המזכירות מבית הספר שעברה במקום. המזכירה נפצעה באורח קל ופונתה לבית החולים לקבלת המשך טיפול רפואי.
למחרת התאונה פירסמה העירייה הודעה לפיה "מיד בתום האירוע, בוצע תחקיר ראשוני במקום של מנכ"ל העירייה והגורמים המקצועיים. ראש העיר ומנכ"ל העירייה הגיעו למקום גם הבוקר והיום (רביעי) יתבצע תחקיר נוסף. לתחקיר הוזמנו גם נציגי הנהגת ההורים.
"אנו מטפלים בנושא ופתוחים לקבלת ביקורת, משובים והצעות...יחד עם זאת, ברצוננו להבהיר כי אנו לא נקבל אלימות מכל סוג שהיא. הבוקר הוגשה תלונה במשטרה נגד יו"ר הנהגת הורים יישובית בשל עקירת תמרור בכניסה לבית הספר והעלבת עובדי ציבור. גם בחילוקי דעות וגם בביקורת, לא נשלים ולא נקבל דרך של אלימות, מילולית או פיזית וננקוט בכל האמצעים הדרושים".
הודעת העירייה עוררה תגובות זועמות מצד תושבים שטענו כי הכתובת הייתה על הקיר לאחר תלונות רבות על הבטיחות באזור, כשבנוסף הם הביעו תמיכה רחבה ביו"ר ההנהגה לאור דאגתו לציבור.
צימר עצמו אמר בעקבות האירועים למיינט ראש העין כי "פעמים רבות התרענו על המעבר הסמוך לבית הספר בו עוברים ילדים ומשאיות שהוא מסוכן ומישהו יכול להיפגע ואמרו לנו 'אתם לא מבינים, אנחנו שולטים בנושא'. לפני שבוע הייתה לנו פגישה עם מנכ"ל העירייה שבה הצגנו מספר סכנות שאחת מהן דיברה במיוחד על אותו מעבר וביום שלישי קרתה התאונה.
"הגעתי למקום למחרת וראיתי תמרור שנוטה ליפול. שלחתי ווטסאפ למנכ"ל העירייה והתרעתי בפניו. הוא אמר לי 'כן, אני מכיר'. השבתי שאני לא מחכה שילד ישען עליו ויפול. עשיתי מה שמצופה מכל אחד לעשות אם הוא רואה סכנה שמישהו יכול להיפגע ממנה באופן מוחשי, הוצאתי את העמוד ושמתי אותו בצד. פתאום הגיע אחד הקב"טים מהעירייה והתחיל לצעוק עליי ולדבר בבוטות. עניתי לו, הלכנו כל אחד לביתו, ואז בעירייה הגישו תלונה נגדי על תלישת תמרור והעלבת עובד ציבור. בהמשך הזמינו אותי לחקירה במשטרה ולקחו תביעות אצבעות".
2 צפייה בגלריה
צימר. "מסיטים את השיח"
צימר. "מסיטים את השיח"
צימר. "מסיטים את השיח"
(צילום: פרטי)
מה עובר לך בראש באותם רגעים?
"שהם (העירייה) פחדנים ושפלים ומסיטים את השיח מהכישלונות שלהם ומחוסר היכולת שלהם לדאוג לבטיחות והביטחון של הילדים. הם ניסו להשתיק אותי וכנראה מפריע להם שאני מציג את המחדלים שלהם".
העירייה טענה שפעלת באלימות.
"זה ממש לא נכון. זה עובד העירייה שאיים עליי והתחיל לצעוק ולדבר בבוטות. אני ראיתי סכנה ברורה ומוחשית, משהו שהעירייה כשלה מלטפל בו, ולכן לקחתי את החובה האזרחית שלי להוציא את העמוד כדי שילד לא ייפגע. העירייה עכשיו עושה הכל כדי להשתיק אותנו, ולמה? כי היא יודעת שהיא נכשלת. זו התנהגות פחדנית. ללכת ולהגיש תלונה במשטרה? הם לא יפחידו אותי, אלא ההיפך. הם רק יגרמו לי לעבוד יותר חזק ויותר קשה בשביל הילדים, כדי שיקבלו את הביטחון ואת הרווחה שהם זקוקים לה".
בעקבות האירועים, הודיעה הנהגת ההורים כי היא "רואה את התנהלות העירייה כבריונית וחסרת אחריות", וכן החליטה "לעמוד מאחורי יו"ר הנהגת ההורים ולהשבית את הלימודים עד שהתלונה שהוגשה במשטרה וצו ההרחקה כנגד רועי צימר יבוטלו". במקביל, דורשים בהנהגה מהעירייה להוציא פוסט התנצלות בפני צימר.
תגובת העירייה תובא כשתתקבל.
כל העדכונים - חדשות ראש העין