שלושה חודשים לאחר שרבנות ראש העין הסירה את תעודת הכשרות ממסעדת "שווארמיט" המקומית, בימים האחרונים היא הוחזרה לבית העסק. מה גרם לכך? תלוי את מי שואלים.
1 צפייה בגלריה
מסעדת "שווארמיט"
מסעדת "שווארמיט"
מסעדת "שווארמיט"
(צילום: אושרי אלימלך)
כזכור, בתחילת חודש פברואר פירסמה המועצה הדתית בראש העין הודעת אזהרה, לפיה היא הסירה את תעודת הכשרות ממסעדת "שווארמיט" שברחוב נסים אלוני. בעוד ברבנות טענו לבעיות הלכתיות במקום, אחד מבעלי המסעדה, אושרי אלימלך טען "אני לא מוכן לשלם את המחיר שהם דורשים".
הודעת המועצה הדתית עוררה סערה בקרב התושבים שחלקם תמכו ברבנות וחלקם בבית העסק, שבינתיים עבר לכשרות של רבנות ארגון 'צוהר'.
כאמור, בימים האחרונים חלה תפנית נוספת כשהרבנות המקומית השיבה לעסק את הכשרות תחת השגחתה. מה גרם לכך? גם כעת הדעות חלוקות. בהודעה שפרסמה הרבנות נכתב כי התעודה הוחזרה "לאחר שבעלי העסק קיבלו את כל נהלי הרבנות במלואן".
קראו גם:
הרב רונן לגאמי, אחראי על מחלקת הכשרות במועצה הדתית בעיר, אישר זאת והוסיף: "אני מאמין שרצון הלקוחות עושה את שלו. מבחינת תושבים רבים, הרבנות של צוהר לא מהווה תחליף. לא שינינו את הצעת המחיר, הם פשוט קיבלו את התנאים שלנו כמו שצריך כדי שנחזיר את התעודה".
לעומת זאת, אומר אלימלך: "השותף שלי שוחח עם הרב, הם הסתדרו על תשלום סביר והתקדמנו".
לא שיניתם את הנהלים במקום לפי דרישות הלכתיות כלשהן?
"המקום כשר מיום היוולדו, הכשרות באה מהבית. השותף שלי הסתדר איתם מבחינת תשלום, שכרגע לא רחוק מזה ששילמנו לצוהר. לכן העדפנו להוסיף עוד קצת כדי לחזור אליהם. מדובר בעיר עם צביון דתי וצוהר פחות חזקים פה".