האווירה הטעונה של מטופלים במרפאות ובבתי החולים גולשת לעיתים קרובות גם לאירועי אלימות כנגד צוותים רפואיים. הפעם עלול היה הדבר להתפתח לתרחיש אלים במיוחד, כאשר תושב פתח תקוה בן 35, הצליח לעבור את מערכי האבטחה בכניסה לבית החולים 'בלינסון', כשברשותו בקבוקים מלאים בבנזין.
(בית החולים בילינסון. צילום: גיל לרנר)
קראו גם:
האירוע החמור שהתרחש ביום שלישי בבוקר על רקע אי שביעות רצונו של האיש מהטיפול שקיבל מרופאיו. "מדובר במקרה שבדרך נס לא הסתיים באסון", אומר גורם במשטרה, "העצור מילא בקבוקים עם דלק, והגיע עמם לבית החולים 'בלינסון'. שם הוא חיפש שני רופאים ספציפיים, וכאשר לא מצא אותם, תקף רופא אחר. בחקירתו סיפר כי עשה את המעשים כדי שהרופאים יחיו בפחד, והיתה לו מצית".
המטופל הודה בכל המיוחס לו ואף סיפר כיצד ניגש לתחנת דלק על מנת למלא את הבקבוקים. כאשר הוא לא מצא את שני הרופאים אותם הוא חיפש, הוא תקף רופא שלישי כשאחז בתג שלו, דחף אותו, הוציא את שני בקבוקי הבנזין על השולחן ומסר כי הם מתנה לאותם רופאים.
שופטת המעצרים בפתח תקוה, אופיר כתבי-ריבלין מתחה גם ביקורת קשה על נהלי המעצר של המשטרה: "לא ברור מדוע העצור לא נלקח באופן מידי לבדיקה פסיכיאטרית ראשונית, ולא ברור מדוע הדבר לא נעשה? חמור אף שבעתיים, שלא נשלחה הודעה לסנגוריה הציבורית על מעצרו של האיש, כאשר ברור שהוא סובל מלקויות".
השופטת הורתה למשטרה לקחת את האיש לאבחון "באופן מידי", כדבריה, והמשך החזקתו במעצר בתנאי אשפוז.