כהכנה לקראת שנת הלימודים הקרובה, ערכה החברה העירונית מפגש עם מפעילי הצהרונים, לטובת סיכום פרויקט "בית הספר של החופש הגדול", ופתיחת שנת הלימודים תשפ"א. במפגש נחשפו גם שני המפעילים החדשים שייכנסו למערך ההפעלה של הצהרונים בעיר, ונמסר כי במשוב ההורים לסיכום התכנית שהוביל אגף החינוך, קיבלה החברה העירונית והמפעילים את הציון הגבוה ביותר.
צהרוניםצהרונים
צהרונים
(צילום: shutterstock)
בשנת תש"פ, בנוסף לחברה העירונית, כלל מערך ההפעלה של צהרוני בתי הספר וגני ילדים ארבעה מפעילים: טומשין, אופק, אפטר סקול והמשכיל. בשנת תשפ"א יתוופסו עוד 2 מפעילים: "נבון פרויקטים בחינוך", ועמותת "האומץ להיות".
חברת "נבון פרויקטים בחינוך" פעילה ב-12 רשויות מקומיות, ומקיימת תוכנית פדגוגית עשירה, בה שמים דגש על טכנולוגיה ומדיה, לצד מנהיגות והעצמה. הצהרונים כוללים תוכנית פדגוגית עשירה, הכוללת תכנים מתוקשבים ולימוד חווייתי.
עמותת "האומץ להיות" קמה במטרה לקדם את החינוך הבלתי פורמאלי בקרב ילדים ונוער, ומפעילה פרויקטים מגוונים בתחום החינוך בכל רחבי הארץ, לרבות רמת השרון, אלקנה, אורנית, מועצה אזורית דרום השרון ועוד. העמותה מאמינה כי כל ילד ראוי לממש את הפוטנציאל הגלום בו, באמצעות חינוך חוויתי, מהנה ומעשיר, השונה משיטת החינוך השמרנית המקובלת במערכת החינוך. הלימודים והפעילויות מתקיימים תוך דגש על העצמה אישית של הילדים, ניתוב לחשיבה מחוץ לקופסא, עידוד להתנסויות חדשות ולהתמודדות עם אתגרים.
בעירייה מסבירים כי צהרוני הגיל הרך בשנה הבאה יופעלו על ידי שבעה מפעילים שונים, דבר אשר יבטיח גיוון בהיצע לילדים, תחרות בריאה ושיפור השירות. החברה העירונית הנחתה את הפורום שהנושא המוביל בשנה הבאה יהיה העשרה חכמה ומהנה. המיקוד בתוכן החוגים ו/או זמן העשרה נועד לקדם ולפתח את חווית הצהרון במישור החינוכי.
עוד הודגש כי למרות ריבוי המסגרות, החברה העירונית ממשיכה בפיקוח הדוק אחר פעילות הצהרונים כולם, מתוך דאגה שרמת הטיפול והדאגה לילדיכם תהיה אחידה בכל צהרון וצהרון. החברה העירונית תמשיך לעבוד למען ילדי העיר והמשפחות תחת הוראות משרדי החינוך והבריאות.