עובר ושב: בשנת 2014 קיבלה עיריית ראש העין סכום של 3 מיליון שקלים ממשרד התרבות והספורט לטובת הקמת אולם ספורט בסמוך לבית הספר אלומות רחל. אלא שהתמהמהות של העירייה, שטרם החלה בבניית האולם, הובילה לביטול ההרשאה.
בי"ס אולמות רחל שסמוך אליו אמור היה לקום אולם הספורטבי"ס אולמות רחל שסמוך אליו אמור היה לקום אולם הספורט
בי"ס אולמות רחל שסמוך אליו אמור היה לקום אולם הספורט
(צילום: דוברות העירייה)
במכתב שנשלח על ידי משרד התרבות והספורט לראש העירייה, שלום בן משה, בשבוע שעבר צויין כי העירייה קיבלה את ההקצבה המדוברת בתאריך 19.6.14, מהמועצה להסדר ההימורים בספורט. בהמשך נכתב כי "בהתאם למכתב ההקצבה שקיבלתם ואורכות שניתנו, היה עליכם לסיים את בניית האולם ברחוב המתמיד עד יום 1.1.20. מכיוון שהביצוע הנדרש לא בוצע בתוך תקופת ההרשאה, החלטת ועדת התמיכות המשרדית הינה לבטל את הרשאתכם כאמור".
בעיריית ראש העין הגיבו לדברים ומסרו כי "אולם הספורט ברחוב המתמיד ייבנה וההקצאה התקציבית לכך אושרה. בגלל אירוע הקורונה כל המכרזים בשלטון המקומי הוקפאו וההקצאות בוטלו לתקופה זו. כעת אושרו מחדש ההקצאות והתקציבים, וראש העין תקבל את הכסף המגיע לה עבור בניית אולם הספורט".
ראש העירייה, שלום בן משה אף הוסיף כי "הפייק ניוז על אובדן התקציב הוא רוע של איש רע שפוגע בשמה הטוב של העיר ותושביה". זאת לאחר שחבר המועצה רז שגיא פרסם את המכתב והעביר ביקורת על אובדן הסכום.
בעקבות הסתירה בדברים פנינו למשרד התרבות והספורט ,שם עמדו מאחורי המכתב והמשתמע ממנו, ומסרו כי "עיריית ראש העין לא עמדה כמתחייב בלוחות הזמנים לבניית האולם, שההרשאה לבנייתו ניתנה כבר בשנת 2014 (לפני כשש שנים). יובהר כי לעירייה ניתנה אפשרות להארכת ההרשאה במידה והליך הבנייה בפועל יחל בתוך תקופת ההרשאה, אך מאחר שזה לא בוצע, ההרשאה על סך 3,046,660 ₪ בוטלה, והכסף הוחזר לקופת המדינה".