איומים על עורכי דין למיניהם מצד גורמים עבריינים הפכו עם השנים להיות עניין די נפוץ. אלא שתושב ראש העין, מולו מתנהל הליך משפטי ארוך בשל חריגות בניה ואי קיום צווים, "הגדיל" לעשות ואיים על התובעת מטעם הרשות המקומית בתוך אולם בית המשפט כשאמר לה: "אל תדאגי, לפני הדיון הבא את תעופי באוויר".
עיריית ראש העיןעיריית ראש העין
עיריית ראש העין
(צילום: שירות מיינט)
ההליך המשפטי מול הגבר שנמצא בשנות החמישים לחייו החל כבר לפני מספר שנים, ונגדו הוגש כתב אישום על עבירות החוק לתכנון ובניה, בין היתר בשל חריגות בניה ואי קיום צווים. ההליך נמשך זמן רב בעיקר לאור היעדרותו של התושב מחלק מהדיונים. בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית משפט השלום בפתח תקוה אליו הוא כן התייצב, ביקש האיש להחליף את מי שייצג אותו, מהלך לו התנגדה התובעת מטעם העירייה.
זמן קצר לאחר מכן, סינן הגבר לעבר התובעת: "יא זבל, את לא תצאי מזה טוב". בסיום הדיון, אז נקבע דיון נוסף ל 3 במארס, אמר לתובעת: "אל תדאגי, עד הדיון הבא תעופי באוויר". מייד לאחר מכן סרה התובעת לתחנת המשטרה והגישה תלונה נגד התושב. הוא נעצר והובא למחרת לדיון בהארכת מעצרו. שופטת בית משפט השלום בפתח תקוה שחררה אותו למעצר בית מלא בן שלושה ימים, ובנוסף הוציאה צו הרחקה מהתובעת המאוימת למשך שבועיים.
מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "אנו רואים את המקרה בחומרה. יש לאפשר לעובדי ציבור לבצע את תפקידם ללא מורא. ניהול התיק ימשיך להתנהל כסדרו בבית המשפט".
ממשטרת ישראל נמסר כי "נסיבות האירוע נבדקות".