ממשיכים במאבק: עשרות הורים ותושבים הגיעו אמש (שני) להפגין מול ביתה של הגננת המתעללת, כרמל מעודה, וקראו למצות איתה את הדין ולהחמיר את הענישה נגדה. זאת לקראת ההליך הפלילי שהיה אמור להתחיל היום (שלישי), אך נדחה ל-1 באפריל בשל בקשת הסנגוריה הציבורית.
ההפגנה בראש העיןההפגנה בראש העין
ההפגנה בראש העין
(צילום: יוסי חברה)
בקשת הסנגוריה הגיעה בעקבות התפטרותו של עורך הדין הקודם שייצג את מעודה בתיק, אפרים דמרי ורצונו של עורך הדין שקיבל את התיק ללמוד אותו לעומק. שופט בית המשפט המחוזי נעתר לבקשה ודחה כאמור את תחילת המשפט ל-1 באפריל וציין כי לא יאושרו דחיות נוספות.
ההורים שעושים הכל מבחינתם על מנת שהנושא לא יירד מסדר היום, הקריאו אמש מול ביתה של מעודה את שמונה עשר סעיפי האישום העומדים נגדה כשבין היתר כיסתה את ראשם של הקטינים בשמיכה וישבה עליהם למניעת תזוזה; קשרה ידי קטין באמצעות חוט למשך דקות עד שעות; הרימה קטינים באמצעות אחיזה בכוח בזרוע, הניפה אותם באוויר והכל עד להטחתם ברצפה; טלטלה תינוקות, וכן העמידה פעוטות עם הפנים אל הקיר, לעתים, למשך מספר שעות.
יוסי חברה, אב לילדה מגן הזוועות אמר: "היום (שני) הגענו להפגין לקראת תחילת המשפט והקראת כתב האישום החמור נגד כרמל מעודה שיוקרא מחר (שלישי). קראנו להחמרה בענישה, ולתקדים משפטי. אנו מצפים לעונש חמור אשר חוצה את מתחם הענישה שקבוע בחוק בשל חומרת המעשים ומספר הילדים שבהם כרמל התעללה ואנו מצפים ומאמינים בבית המשפט שיעשה צדק עם ילדינו".