שלוש, ארבע לעבודה: דרושים בדחיפות 150 עובדים למעבדת בדיקות קורונה חדשה לפרויקט של חברת MyHeritage בשותפות מלאה עם משרד הבריאות ובסיוע משרד הביטחון.
מעבדת הקורונה החדשה בהלל יפהמעבדת הקורונה החדשה בהלל יפה
מעבדת קורונה
(צילום להמחשה: דוברות הלל יפה חדרה)
המעבדה תוקם בלוח זמנים בהול בסביבות פתח תקוה ותתחיל לפעול בתוך פחות משבועיים עם עבודה במשמרות. יתרון לבעלי ניסיון קודם בעבודת מעבדה, אולם חלק מהמשרות פתוחות גם לאקדמאיים מצטיינים שאין להם ניסיון מעבדה קודם, והם ילמדו את העבודה המעשית בשטח.
חברת MyHeritage תפעיל את המעבדה ללא רווח, מתוך רצון לתרום למאמץ הלאומי לאיתור מהיר של חולים בטרם ידביקו אחרים, כפי שעשו מדינות שהצליחו לנצח את הנגיף. כל הכנסות המעבדה ייתרמו לבתי חולים בישראל. המשרות של עובדי המעבדה הן בתשלום מלא לעובדים.
חברת MyHeritage הישראלית וענקית הגנטיקה הסינית BGI יקימו בישראל בניית המעבדה תושלם עד ה-9 באפריל ותאפשר למדינה לבצע בדיקות קורונה נרחבות, בהיקף של 10 אלפים בדיקות ביום. בהמשך, בזמן קצר ניתן יהיה להרחיב את הבדיקות במעבדה ל-20 אלף ביום. מעבדה זהה הוקמה בתוך חמישה ימים בלבד על ידי חברת BGI בעיר ווהאן בה התפרץ נגיף הקורונה ומעבדה נוספת בשנזן. צוות המומחים הסיני יהיה פטור מכניסה לבידוד, מאחר ויגיעו עם אישורים רפואיים המעידים על היותם שליליים לנגיף.
שיתוף הפעולה בין MyHeritage ,אחת החברות המובילות בעולם בתחום אילנות היוחסין ובדיקות DNA לבין החברה הסינים, הוא תולדה של מגעים עסקיים בין הצדדים בשנה האחרונה ובסוף פברואר, בזמן שבאירופה ובישראל בקושי התוודעו לנגיף, פנו נציגי MyHeriage לחברה הסינית לבחון שיתוף פעולה בנושא הקורונה. BGI נחשבת לענקית גנטיקה בסין, מעסיקה כ-6000 עובדים ומייצרת מכונות לריצוף וניתוח גנטי.