לא כך חשבה תושבת גבעת הסלעים, שתסיים את טיול הבוקר עם ילדיה הקטנים. ביום שלישי כמדי בוקר יצאה התושבת לגן בזלת הסמוך למקום מגוריה ולהפתעתה נתקלה בנחש, צפע לדבריה. היא עוד יותר נדהמה כשנענתה על ידי הנציגה במוקד העירוני: "את צריכה להזמין לוכד באופן פרטי".
2 צפייה בגלריה
( נחש צפע | המחשה: ShutterStock)
קראו עוד:
"בגלל הסגר, אין לנו יותר מדי לאן ללכת, אז אני נוהגת לצאת עם התינוקת ובני הגדול יותר לגן בזלת הסמוך לביתנו, וכך פעלתי גם ביום שלישי השבוע", מספרת התושבת. "הבן היה טיפה לפניי ופתאום הוא צועק 'אמא, יש פה נחש'. מיד התקדמתי לכיוונו ובגלל ידע מוקדם שיש לי בנחשים זיהיתי שמדובר בנחש צפע".
כיצד פעלת?
"התרחקנו טיפה והתקשרתי למוקד העירוני. אז חוץ מזה שלקח זמן רב עד שענו לי, הנציגה שענתה אמרה לי 'העירייה לא מספקת לוכד. אם יש נחש את צריכה להזמין לוכד באופן פרטי'".
2 צפייה בגלריה
גן בזלת בראש העין, בו נצפה הנחש
גן בזלת בראש העין, בו נצפה הנחש
גן בזלת בראש העין, בו נצפה הנחש
(צילום: פרטי)
איך הגבת לדברים?
"אמרתי לה שהנחש לא בבית שלי, אלא בגן ציבורי. אז היא אמרה 'שום עירייה לא מספקת לוכדים, גם אם זה בגן שעשועים'. עניתי לה שמדובר בסכנת נפשות. מדובר במקום שמגיעים אליו ילדים ומבוגרים בכל יום, ואם חלילה תהיה הכשה זה לא יסתכם במאות שקלים ללוכד, אלא במיליונים שהעירייה תצטרך לשלם על תביעה.
"אחרי דין ודברים, היא שלחה לוכד שהגיע ממש אחרי דקות ספורות. הוא היה בסדר גמור, הבעיה שבינתיים עבר זמן רב מאז שיצרתי קשר עם המוקד והנחש הצליח להימלט. כנראה שהוא מסתובב עד עכשיו איפשהו באזור".
את מרגישה בטוחה לצאת לשם שוב?
"עד עכשיו נתתי מרחב פעולה לתינוקת שלי, אבל עכשיו אני לא מרגישה בטוחה. אני מרגישה אכזבה וזלזול בחיי אדם מצד העירייה כי הבנתי שזו לא פעם הראשונה שכך הם עונים לתושבים. אתמול (רביעי) חזר אליי מנהל במוקד והתנצל על הטיפול שקיבלתי, אבל חשוב לי לוודא שמקרים כאלו לא יחזרו על עצמם".
מהעירייה טרם נמסרה תגובה.
כל העדכונים - חדשות ראש העין